54 бригада ЗСУ приземлила рідкісний російський БПЛА "Орлан-30" / фото СтратКом ЗСУ

Полювання на російські безпілотники триває. Бійці 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи записали на свій рахунок доволі рідкісний екземпляр – "Орлан-30".

Відповідну інформацію оприлюднили у телеграмі Центру стратегічних комунікацій Стратком ЗСУ.

Цей пристрій є модифікованою версією основного розвідувального БПЛА російських загарбників "Орлан-10" та насамперед відрізняється більшою операційною висотою, що дає можливість нести більше корисного навантаження – до 8 кг.

Також цей БПЛА можна використовувати, як лазерний цілевказівний далекомір. Тобто він може підсвічувати ціль променем аби забезпечити точну цілевказівку для керованого боєприпасу. Максимальна швидкість польоту "Орлан-30" сягає близько 170 км/год.

фото СтратКом ЗСУ

Нагадаємо, напередодні в Україну доставили перший комплекс безпілотників, закуплених у межах програми "Армія дронів". 30 "пташок" вже відправились на передову для підсилення ЗСУ.

Раніше УНІАН публікував фоторепортаж, як в Україні навчають бійців "Армії дронів". Згодом ці хлопці мають бути "очима" військових на полі бою, точно наводячи вогонь ЗСУ на ворожі цілі.

Вас також можуть зацікавити новини: