Експерт спрогнозував, що чекає на Україну, якщо війна затягнеться на зиму / фото прес-служба ЗСУ

Росіяни збираються максимально використати зиму проти України, зокрема, позбавивши країну енергетичних ресурсів для додаткового тиску.

Про це заявив голова Центру оборонних стратегій, Міністр оборони України 2019-2020 років Андрій Загороднюк, передає НВ.

Спроби зупинити гарячу фазу війни до зими експерт вважає правильними, але Україні потрібно розуміти, що такий ризик не можна повністю виключити.

Відео дня

"Це факти, вони про це говорять, про це є інформація і, на жаль, нам потрібно розуміти, що це може бути та реальність, в якій нам жити взимку. І не втішати себе, що цей ризик можна якось 100% передбачити", – заявив Загороднюк.

На його думку, на це потрібно звертатися увагу партнерів.

"Зараз ведуться активні розмови серед посольств, дипломатичних представництв і за кордоном з приводу ризиків зимового періоду кампанії, але повністю контролювати ситуацію і не допустити їх шкідливого впливу у нас немає можливостей, це абсолютно всім відомо", – сказав він.

"Можна, звичайно, зробити деякі дії для того, щоб знизити інтенсивність бойових дій, але в будь-якому випадку нам потрібно перемагати, тому нам потрібно накопичувати сили і засоби і виштовхувати російські сили з нашої території. Яка б не була фаза, це завдання залишається, нікуди не зникає", – додав Загороднюк.

Раніше український генерал-майор Дмитро Марченко спрогнозував, що гаряча фаза розв'язаної Росією війни проти України може закінчитися до кінця поточного року.

Вас також можуть зацікавити новини: