Владислав Селезньов не виключає, що Росія вдастся до нової авантюри на півночі / колаж УНІАН, фото REUTERS, кадр з відео

Вірогідність нового російського наступу з території Білорусі існує, але наші Сили оборони готові до подібного розвитку подій. Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі "Фабрики новин".

"Ніколи не кажи ніколи. Але я певен, що і наші прикордонники, і інші складові українських Сил оборони створили буквально непоборну межу - саме там, на півночі нашої країни. І наша Волинь, Рівненщина, Житомирщина, Київська область надійно захищені. Звісно, що ризик завжди є. Не дарма ті тисяча кілометрів кордону між Україною та Білорусією вважається так само лінією фронту. Так, неактивного, але тим не менш, я думаю, що відповідні приготування, і відповідний рівень готовності українських Сил оборони на цій ділянці має місце бути. Що воно там буде, подивимось", - сказав експерт.

За словами Селезньова, ризик активізації бойових дій напряму залежить від рівня ресурсних можливостей РФ.

Відео дня

"Немає такої кількості ресурсів, щоб атака була вдалою. Звісно, на вересень-місяць, коли буде відбуватися передислокація російських сил та засобів на територію Білорусі, ми будемо бачити і, виходячи з цього, оцінювати ризики", - додав він.

Російська загроза для Києва

Як повідомляв УНІАН, наприкінці квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія "готує щось" у Білорусі цього літа. Як привід росіяни використовують військові навчання. 

За його словами, "саме так зазвичай починаються нові атаки" росіян. "Але куди цього разу? Я не знаю. Україна? Литва? Польща? Не дай боже! Але ми всі маємо бути готовими. Усі наші інституції відкриті до співпраці", – наголосив глава держави.

Генерал-лейтенант у відставці, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко зазначив, що Росія запланувала широкомасштабний наступ на фронті, але на сьогодні у неї немає для цього ресурсів, у зв'язку з цим можна припустити, що Білорусь відкрито вступить у війну. "Ця країна всіляко сприяла РФ у цій війні – передавала своє озброєння, техніку, давала можливість проводити тренування на полігонах і надавала свої аеродроми для авіації, лікувала російських військових", - перерахував він.

Тому, переконаний Романенко, не можна відкидати можливості прямого залучення військових Білорусі до війни. "Треба підходити з точки зору військових – є декілька сценаріїв подальших дій і в тому числі найгірший, що вони почнуть ці дії", - зазначив Романенко.

Вас також можуть зацікавити новини: