Український воїн-командир з позивним "Старий" розповів про ситуацію в Харківській області / колаж зі скріншоту й фото УНІАН

Триває повномасштабна війна в Україні, і на частині території Харківської області українським воїнам стало легше протистояти російським загарбникам після того, як надійшла нова допомога США.

Хоча американська допомога не була спрямована на підрозділи піхоти, "стало в рази легше", розповів командир роти оперативного призначення з позивним "Старий" виданню "Українська правда". "…наша артилерія працює дуже щільно, літуни теж працюють дуже добре", - поділився він.

Воїн розповів, що українські сили дуже оперативно стягували на Харківщину, щоб протидіяти росіянам. "Оперативність, з якою сюди втягнулися наші Сили оборони, була така, що можна ставити у приклад. П'ять місяців ми виконували бойові завдання в Серебрянському лісі. Й за ніч хлопці знімаються з позицій, під ранок виходять бригадою з усім майном, зі зброєю. Й вже наступного вечора повністю виставляються", - сказав захисник.

Відео дня

"Старий" додав, що неподалік села Липці бої переважно відбуваються у полях, і ландшафт обом сторонам ускладнює наступальні дії. "…тут ми воюємо за посадки. Дерев дуже мало й насамперед поля - коли гарна погода, весь рух у наш бік відразу буде помітно, не встигнуть навіть виїхати з посадки", - зазначив командир роти.

Важливі новини України - сьогодні це варто знати

Російські загарбники почали активно наступати на території Харківської області на початку травня. Вороги змогли взяти під контроль низку населених пунктів. Один з українських морпіхів розповів, що від окупантів росіян захищають, зокрема, прикордонники, бійці територіальної оборони, а також поліцейські.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що згідно з кадрами, опублікованими 30 червня, на яких вказано геолокацію, супротивники нещодавно просунулися у центр міста Вовчанськ по вулиці Соборна.

Вас також можуть зацікавити новини: