Стало відом про серйозний прокол російського залізного "шпигуна" / колаж УНІАН зі скріншоту й фото ua.depositphotos.com

Продовжується війна в Україні, і ворожий дрон із цінною інформацією вдалося перехопити й посадити на Харківщині прикордонникам "Сталевого кордону".

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України. При цьому зазначають, що цінним був не стільки сам ворожий безпілотник, скільки відеозаписи, що містилися на його флешці. "Через брак професіоналізму, оператор цього БПЛА зафільмував власні стартові позиції", - зазначають прикордонники.

Українські прикордонники вивчили карту пам’яті, де були подробиці розташування ворожих сил у будівлях російського пункту пропуску "Шебекіно". "Логічно, що невдовзі по цих позиціях полетіли наші дрони-камікадзе", - зазначають в ДПСУ.

Прикордонник "Тунгус" розповідає, що російські окупанти зробили подарунок українським прикордонникам, показавши свої позиції і ніби сказали : "Вистріли сюди, і знешкодь мене".

Він розповів, що під час бойового чергування з побратимом з позивним "Мальборо" в межах Плетенівки (Харківська область) побачили ворожий безпілотник. За його словами, після 6 хвилин боротьби з дроном, його вдалося приземлити неушкодженим. "На флешці були досить цікаві відео, зняті ворогом, як дрон повертався до своєї льотної позиції, звідки вони вилітають і виконують свої бойові завдання", - розповів "Тунгус".

За його словами, було багато позицій, які раніше наші прикордонники не могли побачити, зокрема, було видно де є скупчення техніки, людей на пункті пропуску. Він зазначив, що саме звідти вівся обстріл українських позицій.

Прикордонник "Тунгус" зазначає, що була помилка російського пілота - він не виконав основного правила, бо почав знімати на своїх позиціях. За його словами, було відразу ухвалено рішення - знешкодити місце, звідки дрони вилітали.

Важливі втрати ворога на 19 червня 2024 року - сьогодні це варте уваги

Як повідомляв УНІАН, у ніч на 14 червня Росію масовано атакували безпілотники. "Бавовну" чули у кількох регіонах країни-окупанта. У Міністерстві оборони РФ заявили, що збили в ніч на 14 червня 87 безпілотників над кількома областями та тимчасово окупованим Кримом. І переконували, що нібито "присікли" спробу атаки безпілотників літакового типу по об'єктах у кількох регіонах. У відомстві переконують, що влучань нібито нема.

Водночас росіяни заявили про вибухи в районі військового аеродрому "Морозовськ" у Ростовській області. У місцевих пабліках писали про нібито атаку невідомих БПЛА. Йшлося і про атаку у Воронезькій області. Місцевий губернатор Олександр Гусєв заявив, що "пташки" атакували нафтобазу.

Вас також можуть зацікавити новини: