Підняття в інформаційному полі меседжів про можливу появу ядерної зброї є позитивними для України, оскільки це нагадує партнерам про гарантії безпеки для Києва після підписання Будапештського меморандуму. Таку думку висловив Валерій Рябих, Військовий експерт, редактор інформаційного видання Defense Express в ефірі "Radio NV".
Він додав, що першочергово це сигнал для Сполучених Штатів та Великої Британії як країн, які є гарантами безпеки для України.
"Ми вже мали відповідні обговорення в експертному середовищі. І всі експерти сходяться на тому, що в України є можливості створити подібну зброю. Але чи буде вона це робити - залежатиме від того, наскільки далі світ буде перебувати в якомусь невизначеному стані. Коли не може дати оцінку РФ, її діям. І тут усі морально-етичні чинники на боці України", - сказав Рябих.
Експерт додав, що створення ядерної зброї вимагає великих економічних вливань та має ряд інших недоліків. Однак "чого не зробиш заради виживання".
"Україна має необхідні технологічні чинники, має напрацювання по технологіях циклів створення ядерної зброї. І до створення носіїв цієї зброї Україна була дотична, були діючі дослідницькі реактори. Тобто і наукова і дослідницька бази в Україні є", - пояснив експерт.
То ж на думку Рябих, якщо партнери ставитимуть Київ своїми діями чи бездіяльністю у складне становище, то Україна буде вимушена повернутися до питання створення ядерної зброї.
"Але сподіваємося, що Україна стане державою, яка має ядерну зброю, однак у рамках того ж членства в НАТО. І це буде більш позитивний трек для розвитку міжнародного співробітництва в сфері нерозповсюдження ядерної зброї. І тут дуже важлива заява наших офіційних осіб щодо того, що Україна дотримується всіх міжнародних угод", - пояснив експерт.
Ядерна зброя в України: що треба знати
Раніше видання The Times заявило, що в разі відмови Трампа допомогти Україні, Київ може перейти до розробки ядерної зброї. За інформацією видання, сам процес може зайняти до кількох місяців.
В МЗС України відреагували на цю заяву, заявивши, що Україна дотримується договору про нерозповсюдження ядерної зброї і наразі такі розробки не ведуться.