США останнім часом регулярно попереджають Україну про загрозу вторгнення РФ / getty images

Американська розвідка розсекречує плани росіян атакувати Україну й називає ймовірні дати наступу для того, щоб спантеличити Кремль.

Таким чином, відбувається тиск на РФ, сказав "Апострофу" політичний експерт, голова Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За його словами, Білий дім спеціально нагнітає ситуацію навколо моживого вторгнення, щоб не повторити дії часів 2014 року, коли чиновники Барака Обами мовчки спостерігали за окупацією Криму та частини Донбасу.

Відео дня

"Настільки серйозне інформаційне тло, заяви про евакуацію сімей дипломатів, постійна присутність України у світових новинах сковує Кремлю простір для маневру. Така ситуація створює додатковий тиск на Володимира Путіна, змушуючи його прийняти якесь остаточне рішення: або, дійсно, йти на загострення або ж відіграти все назад, зображаючи із себе миротворця", - вважає експерт.

Також Бала каже, що Вашингтон та Лондон активно нарощують істерію для недопущення розвитку конфлікту за непередбачуваним сценарієм.

"Наступна причина може бути суто психологічною. Після вкрай невдалого виведення американських військ з Афганістану Білий дім намагається перестрахуватися, щоб конфлікт з Україною та РФ не пішов за непередбачуваним сценарієм. Питання - як це зробити? Справа в тому, що істерія - двосічна зброя, яка б'є не тільки по країні-агресору, а й по потенційній жертві. І існує версія, що таке нагнітання - сигнал для Києва не чекати агресії, а погодитись на реалізацію Мінських угод у невигідній для України інтерпретації Кремля. Поки що у Зеленського противляться", - додав експерт.

Загроза російського вторгнення

З початку листопада Росія зосередила навколо України понад 100 тисяч військ.

11 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія може почати нове вторгнення в Україну в будь-який момент. Того ж дня радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що можливе вторгнення російських військових в Україну може початися з повітряних бомбардувань і ракетних ударів.

Серед можливих дат вторгнення, про які повідомляють на Заході, найчастіше згадуються 15 та 16 лютого.

Україна зажадала від РФ роз'яснення щодо військової діяльності біля кордонів нашої країни і на території тимчасово окупованого Криму. 

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина отримала від джерел у Росії та Білорусі спростування заяв про підготовлюване вторгнення в Україну.