Військова вважає, що для отримання такої переваги потрібно максимально наблизити команди винахідників зброї до реалій війни / колаж УНІАН, скриншот, фото Генштаб ЗСУ

Головна проблема української армії полягає в тому, що вона досі не здобула ні технологічної, ні організаційної переваги над ворогом - йдеться як про повітря, так і про землю, проте на морі певною мірою ця перевага присутня. Про це заявила адвокатка, а тепер аеророзвідниця 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська в інтерв'ю hromadske, відповідаючи на запитання про те, чи погоджується вона з оцінками, що в Україні фронт фактично посипався. 

"Чисельної переваги у нас бути не може - ні в людях, ні в засобах, ні в БК (поки що). Тому вкрай важливо отримати технологічну перевагу та зуміти її використати для перемоги. А тим часом усе одно потрібно стримувати противника на всій лінії фронту. І що довше в нас відсутня перевага, то дорожче таке стримування в людях", - зазначила вона.

За її словами, допомога союзників самостійно не може перетворюватися на перевагу, але вона може потенційно створити паритет. 

Відео дня

"Створення технологічної та організаційної переваги - пріоритетне завдання командування. Це не просто високотехнологічне рішення чи продукт - "супердрон" або "чарівний БК". Це рішення і технологія, які імплементовані на полі бою і дають можливість безпечно підійти ближче / ударити далі / поцілити точніше / уразити більше", - пояснила військова.

Закревська наголосила, що такі рішення існують, проте здебільшого вони відірвані від реалій війни, а якійсь справді гарній ідеї не вистачає якісної інженерної або просторової реалізації. 

"Або навпаки - треба переламати звичку / лінь / упередження військових, щоби справді вартісне рішення запрацювало й поширилось. Треба максимально наблизити команди винахідників, інженерів, айтівців до реалій війни. До військових, до конкретних підрозділів, які їхні винаходи використовують. А військовим дати доступ до винаходів ще на етапі їхнього створення. На етапі постановки технічного завдання. Скоротити вдвічі, втричі ланцюг R&D", - вважає аеророзвідниця.

На думку військової, ідеї та стартапи повинні створюватися безпосередньо у бойових підрозділах. Вона продовжила:

"Що самі підрозділи в симбіозі з інженерами-винахідниками і мають бути такими інкубаторами / стартапами. Саме вони мають отримувати напряму фінансування на проведення розробки, тестування, виробництва й видавати готові відтестовані реалізовані на полі бою продукти / рішення / засоби евакуації чи систему мінування. А найкращі з них мають масштабуватися на все військо".

Закревська додала, що наразі такі подібні проєкти вже відбуваються, а саме там, де командири мають "знайомих виробників, доступ до волонтерських грошей, компетенцію та ресурси на тестування і впровадження нового". Водночас адвокатка вважає, що це має відбуватися системно та за кошти держбюджету. 

Війна в Україні - останні новини

Раніше міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що українські військові вперше билися з військами КНДР після того, як Північна Корея направила свої сили на допомогу РФ. За його словами, найближчим часом Київ очікує, що Москва залучить ще більше північнокорейських військ на фронті.

Також стало відомо, що з початку 2024 року українські військові знищили та підбили 3 179 танків російської армії. За даними Міноборони України, такі втрати можуть коштувати бюджету РФ щонайменше 9 млрд доларів США. 

Вас також можуть зацікавити новини: