Мешканці кажуть, що їхнє село окупували "ЛДНРівці" / Скріншот

Жителі сіл Херсонської області розповіли про перебування під російською окупацією. РФ зайняла північні райони Херсонщини у середині березня, а пішла звідти на початку квітня, проте мешканці досі оговтуються від "навали".

Про це йдеться у сюжеті проекту "Український свідок".

Ці люди прожили під російською окупацією кілька тижнів - ЗСУ  звільнили Кам’янку, Свободне і Краснівку на початку квітня. 

"Підходили і говорили — віддайте нам золото", — повідомляє прес-офіцер угруповання військ "Південь" Карина Скубак.

Маленьку місцеву крамничку розграбували. Молоко, яке селянки надоювали з корів, російські солдати випивали повністю.

Далі — страшніше: за словами мешканця с. Свободне, окупанти не випускали нікого із села — мовляв, ви можете повідомити наше розташування. До окупації в населеному пункті жило близько 60 людей, лишилось 20. Від селян вимагали долари, золото і діаманти.

В іншому селі чоловіків поставили на коліна, роздягли і почали перевіряти татуювання. Відібрали у місцевого жителя автівку, а вже за годину повідомили, що розгрохали її.

Крім того, як йдеться у сюжеті, окупанти зґвалтували вагітну жінку. А потім — 83-річну бабусю. 

За словами місцевих, тут перебували окупанти "ЛДНР". Вони прийшли в середині березня і пішли приблизно за два тижні. "Раптово прийшли і так само раптово змились", — каже житель Свободного.

Раніше радник голови ОП України Олексій Арестович заявив, що Росія на сьогодні втратила третину своєї армії тільки заради того, щоб взяти Попасну, Херсон і вийти на кордон Луганської області.

Вас також можуть зацікавити новини: