Жорін прокоментував зміни у військовому командуванні після наступу РФ на Харківщині / скріншот

Після того, як російські окупаційні війська просунулися на Харківщині, у вищому військовому командуванні України відбулися певні зміни – декого відсторонили, а в Державному бюро розслідувань відкрили справи щодо командувачів низки бригад. Ці кроки прокоментував заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін.

"По-перше, дивна ситуація, що схожі процеси відбуваються зараз в обох арміях. І росіяни зараз розбираються у себе, що в них не вийшло. І ми зараз намагаємось розібратись, чому не всюди ми були готові, або не всюди виявилось, як нам здавалося, що ми підготувалися", – зауважив він в інтервʼю Radio NV.

За словами військового, "важко сказати, що ми повністю були готові, хоча і начебто здавалося, плани всі бачили і розуміли заздалегідь".

Відео дня

"Я сподіваюся, що все ж таки у країні перестануть боятись по-справжньому проводити розслідування, притягувати до відповідальності, навіть, якщо це дуже висока посада в Збройних силах і навіть якщо дуже високе звання у цієї людини. Але якщо через нього відбулася деформація під час підготовки, або ще якісь процеси, то все ж таки вони мають за це відповідати. Тим більше, що зараз дуже багато молодих офіцерів уже виросли, які, мені здається, готові замінити якусь кількість тих генералів, які досі командують, але не дуже багато знають про війну", – пояснив Жорін. 

При цьому він зазначив, що навіть росіяни були здивовані тими величезними втратами, яких зазнали ворожі війська під час цієї операції.

"У них теж розпочались усередині процеси, де деяких командирів вже зняти не можна, бо вони знищені, але по деяких почалися кадрові зміни для того, аби далі змінити підхід до справи. Хоча я не вірю в те, що навіть якщо росіяни поміняють у себе всіх своїх командирів, їхня тактика зміниться. Стратегічно все одно це буде приблизно та сама історія — це божевільна кількість піхоти, якою закидаються наші позиції", – продовжив військовий. 

Він також прокоментував запитання журналіста про те, чому в Україні бояться притягувати до відповідальності, зокрема і тих, хто має високі звання у ЗСУ.

"Насправді мені, відверто скажу, невідома мотивація, чому так відбувається. Можемо просто констатувати факт, що таке є. Ми можемо констатувати факт, що частина генералів, наприклад, є політизованими з одними або з іншими політичними силами у країні. Хоча такого, в принципі, мені здається, не може бути. Хтось із кимось навчався, когось не хочу чіпати, щоби не було "шуміхи". Але жодна з цих причин не може коштувати життя українських військових. І чиєсь небажання когось притягувати до відповідальності, яка б мотивація не була, я не вважаю, що вона має місце бути взагалі", – резюмував Максим Жорін. 

Війна в Україні: важливі новини

Російські загарбницькі сили можуть спробувати закріпитися на правому березі Дніпра, щоб добитися медійного ефекту. Про це сказав співзасновник та аналітик проекту DeepState Роман Погорілий. Він зазнавчив, що українські військові вийшли з селища Кринки вже давно. За його словами, ще 17 червня окупанти знищили останній бліндаж, однак там вже нікого не було.

Тим часом Франція готує новий пакет військової допомоги Україні. До нього, з-поміж іншого, увійдуть гаубиці Caesar. Очікується, що Україна отримає 128 транспортних машин VAB, 18 артилерійських гаубиць Caesar і 24 легких танки.

Вас також можуть зацікавити новини: