Українським військовим щодоби доводиться виявляти до 900 повітряних цілей противника. Про це розповів офіцер радіотехнічної бригади імені Богдана Хмельницького Володимир.
Як він зазначив у коментарі "Укрінформу", найскладнішими цілями є балістичні ракети та ті, що йдуть на малих висотах. Водночас найлегше виявити великі літаки, бомбардувальники, літаки типу Су-35 та Су-34, які діють на великих висотах.
"Ми дуже добре їх (літаки – УНІАН) бачимо" – сказав офіцер.
За його словами, його радіотехнічна бригада в середньому виявляє 700–900 повітряних цілей на добу. Приблизно половина – літаки, що діють за лінією державного кордону України, решта – літаки противника в межах країни, крилаті ракети, БпЛА і снаряди РСЗВ.
Військовий розповів, що росіяни постійно удосконалюють своє озброєння, змінюють тактику застосування засобів повітряного нападу. Зокрема, в багато разів збільшилася кількість розвідувальних безпілотних літальних апаратів окупантів, які постійно ведуть розвідку. Також змінюється їхня тактика застосування ударних БпЛА типу "Шахед".
"Вони маневрують від гранично-малих до великих висот, змінюють курс під час польоту. Противник частіше почав використовувати балістичні ракети у взаємодії з їхніми розвідувальними безпілотниками. Частіше застосовують свій сучасний літак Су-57, що є носієм крилатих ракет типу Х-59 та Х-69", – розповів фахівець.
На виявлення цілей, в тому числі впливає погода. Водночас, за словами Володимира, велике значення має якісна підготовка українських бойових розрахунків радіолокаційних станцій і бойових обслуг командних пунктів. Вони, як уточнив фахівець, можуть правильно обрати режим роботи, якою саме станцією виявляти повітряні цілі, дає змогу робити це за будь-яких погодних умов, у будь-яку пору року й час доби.
"Наші радіолокаційні станції можуть виявити всі засоби нападу, що є на озброєнні у противника. Це і маловисотні швидкісні цілі, такі як крилаті ракети, і безпілотні літальні апарати, що можуть рухатися від гранично малих до середніх висот. Виявляємо й балістичні ракети", – додав офіцер.
Він каже, що найскладніші для виявлення та для подальшого знищення цілі, що йдуть на гранично малих висотах, постійно маневрують, в яких мала ефективна поверхня відбиття радіохвиль. Складно виявити й балістичні ракети – через їхню швидкість і відповідно малий час перебування в межах радіолокаційного поля станції.
Війна в Україні: це варто знати
Раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що ракети морського базування "Калібр", які РФ використовує проти України, вже не такі ефективні, як були на початку повномасштабного вторгнення.
За його словами, застосування цих ракет зазвичай відбувається комплексно. Військовий уточнив, що ЗСУ за період повномасштабного вторгнення вже вивчили "Калібри" та мають відповідні способи успішної протидії. Зокрема, коли ворог застосовує їх як окремий вид озброєння, показник збиття цих ракет іноді сягає 100%.