Україна наголошує на необхідності збільшення систем SAMP/T або Patriot / Patriot, петріот, патріот / фото Getty Images

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець розповів, що незабаром Україна матиме 7 батарей Patriot. Про це він сказав в ефірі "Еспресо".

"Знаємо, наскільки ефективні системи Patriot. Сьогодні була чергова російська атака - збито гіперзвуковий "Кинджал". І те, що раніше вважалося сенсацією, коли були перші такі збиття, зараз вже сприймається майже як норма. Це говорить, з одного боку, про гарні показники Patriot, з іншого – за вишкіл наших військових, які можуть боротися з такими складними цілями", - сказав фахівець.

За його словами, загалом, Україна наголошує на необхідності збільшення систем SAMP/T або Patriot. Президент України Володимир Зеленський говорив про потребу щонайменше 7 додаткових батарей.

Відео дня

"На сьогодні ми маємо два німецьких комплекси Patriot, один американський і один від Нідерландів. Зараз ми очікуємо третій Patriot від Німеччини. Зараз вже відбуваються навчання у Німеччині... Обіцяли, що він має прийти наприкінці квітня, але тоді почалися навчання. Думаю, що в найближчий місяць ми отримаємо цю систему Patriot", - додав Згурець.

На його думку, зараз Україна наближається до показника "сім батарей" Patriot, які буде мати для захисту.

"Сьогодні з'явилося повідомлення про те, що Байден (президент США – УНІАН) ухвалив рішення про передачу другого комплексу Patriot, який зараз перебуває в Польщі, де прикриває американські війська. Цей другий Patriot від США може бути переданий майже упродовж декількох тижнів. Також знаємо про нову ініціативу від Нідерландів, яка скерована на те, аби зібрати ще один дивізіон Patriot із різних країн... Тобто ми наближаємося до показника 7 батарей Patriot, які в нас будуть", - сказав Згурець.

Він сподівається, що будуть ще нові надходження систем ППО до України.

Patriot для України - подробиці

За даними Bloomberg, Німеччина розглядає можливість відправки четвертої батареї зенітно-ракетних комплексів Patriot в Україну, оскільки союзники щосили намагаються доставити обладнання, яке президент України Володимир Зеленський терміново запросив для відбиття нападу РФ. За даними джерел видання, ця батарея Patriot стане доповненням до трьох, які уряд канцлера Олафа Шольца вже пообіцяв, зокрема у квітні.

Уряд у Берліні активно просував зусилля з об'єднання можливостей протиповітряної оборони серед союзників України, оскільки динаміка війни змінилася на користь РФ. Кремль завдав удару по енергетичній інфраструктурі України та розпочав безперервні атаки на Харків у межах відновленого наступу.

Президент Зеленський та його оточення все частіше закликають союзників використовувати протиповітряну оборону після того, як минулого місяця російські війська перетнули кордон у районі Харкова. Раптова атака відкрила новий фронт, покликаний змусити Україну відвернути військову силу від лінії фронту протяжністю понад 1200 кілометрів.

Вас також можуть зацікавити новини: