
Через масштабування російських ракетно-дронових атак Україні потрібно збільшувати кількість мобільних вогневих груп та бойові можливості ППО. Про це заявив колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі "Київ 24".
Він зазначив, що необхідно розв'язати проблему з боєприпасами для систем Patriot, які здатні перехоплювати і дрони, і російську балістику.
"Зараз на дрони ворога полюють мобільні вогневі групи, озброєні великокаліберними кулеметами та переносними зенітно-ракетними комплексами. Працює наша авіація, зокрема F-16 та французькі Mirage та інші складові українських сил оборони. Так, звісно, через масштабування ворожих ракетно-дронових атак нам потрібно більше ресурсів", - сказав Селезньов.
Він підкреслив, що збільшення наших боєвих можливостей - це одне з ключових питань. За словами Селезньова, певний час тому ми "вихолостили" певні можливості нашої ППО, відправляючи на фронт частину мобільних вогневих груп.
"Думаю, що зараз час повертати ту саму кількість мобільних вогневих груп. Бо через зростання кількості ворожих дронів ми маємо чимало проблем. Навіть якщо 5% ворожих дронів прилітає на визначені об’єкти на території нашої країни, вони несуть смерть та руйнування. А отже нам треба посилювати цю компоненту", - сказав він.
Селезньов звернув увагу, що ворог надалі вдосконалює удари дронами, модернізуючи не тільки самі БПЛА, а й намагаючись їх задіяти як рій, щоб завдати ще більших уражень. Над цим викликом нам треба працювати.
Він зауважив, що українські сили завдають зокрема ударів по виробництвах дронів в РФ, це має свої результати. Але треба збільшувати наші заходи з протидії й тим "Шахедам", що вже запускаються.
"І не лише за рахунок збільшення кількості, чисельності тих самих мобільних вогневих груп, а й за рахунок збільшення ресурсних елементів, які б дозволяли нашим мобільним вогневим групам бути більш ефективними. Це переносні ЗРК і інші складові, які ми свого часу отримали від наших європейських партнерів на кшталт зенітних установок типу "Гепард". Звісно, така технологічна смертоносна зброя нам потрібна. І тут є над чим працювати українській дипломатії", - сказав Селезньов.
Він додав, що за допомогою сучасної зброї систем протиповітряної, протиракетної оборони нам цілком по силах буде ефективно протидіяти масованим повітряним атакам ворога.
І Україні, за його словами, треба працювати над розв'язанням питання щодо забезпечення снарядами західної техніки, зокрема ЗРК Patriot, що перехоплю російські дрони і балістичні ракети.
"Десь пару тижнів назад ми отримали 100 ракет до комплексу Patriot. Але ж ми розуміємо, що цих ракет нам замало. Бо українська розвідка повідомляє, що у ворога напоготові щонайменше 500 балістичних ракет. До того ж є інші засоби повітряного ураження. А отже нам потрібні ресурси. Величезна кількість ресурсів. Як швидко ми зможемо це отримати, звісно питання досить дискусійне, зважаючи на дивну позицію американського лідера. Але в будь-якому разі це не привід опускати руки. Треба шукати варіанти, шляхи, можливості, певні колаборації щодо виготовлення цієї потужної зброї, яка нищить ворожі дрони та ворожі ракети. Інакше нам буде вкрай важко", - зазначив Селезньов.
Які масштаби випуску "Шахедів" у Росії
Як повідомляв УНІАН, Росія за рік у 8 разів розширила виробництво ударних дронів, але й ці обсяги не дозволяють ворогу застосовувати щоденно проти України по 300 одиниць, розповів авіаційний експерт Богдан Долінце. Однак, зауважив він, на відміну від ракетного виробництва, випуск дронів росіяни можуть і продовжують нарощувати.
А для того, щоб на щоденній основі забезпечити запуск більше 300 безпілотників, за його словами, ворогу необхідно вийти на об'єм виробництва щонайменше 150-170 тис. одиниць. Тобто мова йде про суттєво більшу кількість безпілотників, зауважив експерт.
Зараз же, масштаб атаки безпілотниками може залишатися таким же великим, але для її підготовки ворогу буде необхідний певний час, як правило від 3 днів і більше, підкреслив Долінце.