Україна неодноразово порушувала питання поставок західних винищувачів / Колаж УНІАН

Військовий експерт Олег Жданов допускає, що США можуть потайки передати Україні винищувачі F-16, посилаючись на той факт, що українських пілотів взяли на тести в Штати.

Як висловився Жданов, США виділили на підготовку льотчиків у 2023 році 100 мільйонів доларів.

"Зрозуміло, вони (льотчики) будуть готуватися на західних зразках. США будуть їх готувати на якомусь зі своїх літаків. А наймасовіший на сьогодні літак - це F-16", - сказав експерт.

Відео дня

У цьому контексті Жданов також згадав, що українські пілоти ще влітку-восени 2022 року давали інтерв'ю ЗМІ, як вони навчаються на F-16.

"Через чотири місяці після цих репортажів ми дізнаємося, що в бюджет США офіційно включена сума грошей на підготовку наших пілотів", - додав Жданов.

Питання з F-16, на думку експерта, вже давно вирішене. "Думаю, що до початку контрнаступу ЗСУ ці літаки вже можуть з'явитися", - вважає Жданов.

iFrame

F-16 для України - питання поставок Україні винищувачів

Україна неодноразово порушувала питання поставок західних винищувачів, щоб ЗСУ змогли отримати повітряну перевагу.

На Заході вважають передачу цього типу озброєння недоцільною, стверджуючи, що українська армія в першу чергу потребує важкої техніки і боєприпасів.

У Британії, наприклад, уточнили, що Лондон не проти передачі Україні сучасної бойової авіації, але це питання "довгострокової перспективи".

Разом з тим Польща і Словаччина поставлять Україні модернізовані Міг-29. Втім, у Повітряних силах відповіли, що ці літаки "неефективні у боротьбі проти терору РФ".

Вас також можуть зацікавити новини: