Для дронів ЗСУ власний РЕБ не менш небезпечний, ніж ворожий, каже військовий / фото 108 ОБр Сил ТрО ЗСУ

Через відсутність координації між підрозділами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та операторами безпілотників на фронті зривається багато операцій: український РЕБ "глушить" свої ж дрони. Про цю проблему розповів у своєму Фейсбуці український військовослужбовець та воєнний блогер Serg Marco (Олександр Карпюк).

За його словами, командування деяких бригад не розуміє специфіки роботи систем РЕБ і бездумно вмикає радіоперешкоди, ігноруючи не лише прохання дроноводів, але й прямі інструкції вищого командування. 

"В результаті і ворожі борти не виходить задавити, бо для цього потрібна дуже чітка комунікація, взаємодія, та розуміння, що ти робиш, але так як ці машини працюють біля місць роботи БПЛАшників (і доречі про те що десь поруч став РЕБ, БПЛАшників не попереджають), то виконання завдань теж сходить на ніт", – каже Карпюк.

Відео дня

Військовий зазначає, що власний РЕБ заважає дроноводам зокрема спостерігати за полем бою і своєчасно виявляти штурмові групи ворога. 

"Після зліту цю Лелеку (розвідувальний безпілотник – УНІАН) разом з наземною станцією починає відразу єб…ти наш РЕБ, і пілот вже не бойову задачу виконує, а рятує борт матюкаясь по чатам - вже через тиждень пілот не має мотивації літати. Він просто втомлюється битись з вітряними млинами, бо його всі прохання та вказівки ігнорують, і починає просто робити вигляд роботи, щоб від’є…лись", – пояснює ситуацію Карпюк.

За словами бійця, наслідки нескоординованості – не лише втрата великої кількості безпілотників, вартістю з дорогий автомобіль кожен, але й зрив безлічі бойових завдань, які могли б врятувати життя українських солдатів. 

"На моїх очах "дружній" РЕБ врятував [РСЗО] Ураган, [ЗРК] Тор та Осу. Вчора врятував [гаубицю] 2С19. Просто коли вчергове підняли баражуючий боєприпас, то по ньому скинулись і РЕБ Донецька, і наш РЕБ", – пояснює військовий.

Карпюк наголошує, що командування ЗСУ має розробити єдині протоколи роботи по ворожих засобах і координації з дружніми, щоб власний РЕБ не збивав дружні дрони.

Війна дронів в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, дрони не в змозі повністю замінити артилерію у сучасній війні, сьогодні ЗСУ змушені покладатися на безпілотники лише через гострий дефіцит інших озброєнь. За словами військових, дрони значно поступаються артилерії в своїй ефективності.

Також ми розповідали, що Росія звертається до низькотехнологічних рішень для протидії українським БПЛА. Нарівні з РЕБом росіяни використовують і зовсім примітивні речі.

Вас також можуть зацікавити новини: