этот материал доступен на русском

ХДС обрала наступницю Ангели Меркель на посту глави партії

18:37, 07 грудня 2018
Світ
848 0
Аннегрет Крамп-Карренбауэр і Ангела Меркель \ REUTERS

Правляча в Німеччині партія ХДС обрала своїм лідером замість Ангели Меркель 56-річну Аннегрет Крамп-Карренбауер. Вона вважається протеже самої Меркель, яка має намір, пішовши з посади голови партії, залишитися на чолі уряду ще майже на три роки.

Читайте такожМеркель офіційно пішла з посади голови ХДС через 18 років (фото, відео)

Аннегрет Крамп-Карренбауер отримала на з'їзді Християнсько-демократичного союзу (ХДС) в Гамбурзі 517 голосів з 999, обігравши у другому турі політичного опонента Меркель Фрідріха Мерца, за якого проголосували 482 депутата.

56-річна Крамп-Карренбауер була прем'єр-міністром німецької землі Саарланд, а останній рік обыймала посаду генерального секретаря, тобто глави апарату ХДС.

Перемога АКК - так скорочують її ім'я німці - не обіцяє великих змін в німецькій політиці, але деяких змін все ж можна очікувати.

Ангела Меркель, оголосивши в кінці жовтня, після невдач ХДС на виборах в Баварії та Гессені, про намір покинути пост голови партії, одночасно заявила, що планує залишитися канцлером до кінця парламентського терміну - до осені 2021 року.

Крамп-Карренбауер - висуванка самої Меркель, і, на думку більшості німецьких коментаторів, буде лояльна канцлеру, навіть очоливши партію.

Тобто, прогноз щодо політичного курсу ХДС та Німеччини в цілому в результаті перемоги Крамп-Карренбауер хочеться обмежити чотирма словами: "Все залишиться як є".

Але такий прогноз може виявитися помилковим, оскільки в цьому випадку уряд Меркель, цілком можливо, розвалять нинішні союзники по коаліції - соціалісти і ХСС. У них, як і у ХДС, падають рейтинги, при цьому частина політиків з цих партій вважає, що проблему може вирішити вихід із союзу з ХДС та зняття з себе відповідальності за політику Меркель - насамперед політику щодо іммігрантів.

АКК по ходу передвиборної кампанії постаралася позбутися іміджу "міні-Меркель" і одним з питань, з яких вона продемонструвала деяке розходження позицій з попередницею, стала Росія: АКК сказала, що з нею треба жорсткіше.

Крамп-Карренбауер виступаючи в ефірі телеканалу ARD, сказала, що у зв'язку з обстрілом і захопленням Росією трьох українських кораблів з екіпажами у Керченській протоці Німеччина повинна зайняти більш жорстку позицію по відношенню до Москви і, зокрема, переглянути ставлення до газопроводу "Північний потік-2".

Правда, цей перегляд в описі Крамп-Карренбауэр виглядає не надто радикальним: вона запропонувала подумати про обмеження обсягів природного газу, який Росія поставлятиме по цьому трубопроводу.

Крім того, Крамп-Карренбауер заявила журналістам, що ЄС і США повинні обміркувати можливість заборони на входження в європейські порти російським кораблям, що базуються в Азовському морі.

Судячи з заяв АКК, нічого принципово нового, навіть якщо вона в осяжному майбутньому стане канцлером замість Меркель - німецькі коментатори припускають таку можливість.

АКК виступає на цю тему обережно: говорить, наприклад, що імміграційну політику потрібно частіше і наполегливіше роз'яснювати електорату. Потрібно змінювати саму політику, АКК поки не говорила, що змушує німців припускати, що вона підтримує лінію Меркель щодо іммігрантів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter