Депутатам не повідомили причини заборони на в'їзд / ru.wikipedia.org

Уряд Венесуели в неділю, 17 лютого, не пустив в країну делегацію Європейського парламенту.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Нас висилають з Венесуели. У нас забрали паспорти", - заявив представник Європарламенту Естебан Гонсалес Понс.

Відео дня

Депутат додав, що їм не повідомили причини заборони на в'їзд.

За інформацією учасника делегації, кілька членів Європейської народної партії мали намір зустрітися з тимчасовим президентом Венесуели Хуаном Гуайдо. Сам опозиціонер розкритикував ситуацію і назвав главу Венесуели Ніколаса Мадуро "узурпатором", який підвищує ціну передачі влади.

У свою чергу, глава МЗС Венесуели Хорхе Арреаса заявив, що депутатам за кілька днів до поїздки по дипломатичних каналах надіслали попередження про заборону в'їзду. Парламентаріїв зі "змовницькими мотивами" "настійно закликали утриматися від поїздки і уникнути провокацій", написав Арреаса в Twitter.

Читайте такожСША відправили гуманітарну допомогу для Венесуели

Як повідомляв УНІАН, 10 січня Мадуро вступив на посаду президента Венесуели після переобрання на другий термін. США і держави Латинської Америки назвали його узурпатором влади, який привів цю країну до гуманітарної кризи.

21 січня у столиці країни Каракасі група військових поставила вимогу усунути президента від влади і закликала громадян країни приєднатися до акцій протесту.

23 січня лідер опозиції Гуайдо проголосив себе виконувачем обов'язків глави держави. Мадуро назвав це державним переворотом, організованим Вашингтоном, і оголосив про розрив дипломатичних відносин із США. Він заявив, що не має наміру залишати пост президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.

26 січня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Китай і Росія підтримують режим Мадуро у Венесуелі з наміром повернути мільярди доларів, вкладені в його режим.

31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели. Також Гуайдо в якості легітимного президента Венесуели визнали США, Канада, країни Латинської Америки.

4 лютого президент Франції, керівники урядів Іспанії та Австрії, міністри закордонних справ Великої Британії, Данії та Латвії заявили про визнання Гуайдо тимчасовим виконувачем обов'язків президента Венесуели.

Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні наголосила, що питання визнання Гуайдо лежить у компетенції країн-членів, а не Євросоюзу як організації.

Водночас Італія заблокувала спільну заяву Європейського Союзу щодо визнання лідера опозиції Венесуели, голови Національної асамблеї Хуана Гуайдо як тимчасового виконувача обов'язків президента.

Міністерство закордонних справ України закликало керівників політичних сил Венесуели провести демократичні вибори та запобігти вирішенню політичної кризи силовими методами. В Україні визнають Гуайдо як голову єдиного демократично обраного органу влади Венесуели - Національної асамблеї.