П'ятниця,
24 лютого 2017

Наші спільноти

Захист засновника WikiLeaks просить Швеції анулювати ордер на його арешт

Адвокати засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа просять суд Швеції відкликати ордер на його арешт у справі про зґвалтування.

REUTERS
REUTERS

"Ми вважаємо, що з'явилися нові обставини, а це означає, що є підстави переглянути раніше ухвалене рішення", - заявив адвокат Томас Олссон, передає Бі-бі-сі.

Засновник WikiLeaks заявив, що Великобританія зобов'язана звільнити його

Раніше робоча група ООН з незаконного позбавлення волі опублікувала доповідь, в якій говориться, що Великобританія і Швеція незаконно утримували Джуліана Ассанжа з грудня 2010 року.

Експерти ООН стверджують, що Джуліан Ассанж має отримати можливість безперешкодно покинути посольство Еквадору і має право на отримання компенсації від влади Великобританії та Швеції.

Британська влада у відповідь заявила, що юридично не зобов'язана виконувати рішення комісії ООН і як і раніше має намір виконати свої зобов'язання щодо екстрадиції Ассанжа до Швеції.

Шведські прокурори хочуть допитати Джуліана Ассанжа у справі про те що у 2010 році нібито мали місце зґвалтування і сексуальні домагання по відношенню до двох жінок-волонтерок WikiLeaks, які не подавали формальних позовів.

Сайт WikiLeaks отримав популярність після публікації секретних матеріалів Пентагону, держдепартаменту та інших державних органів США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку