Путін і Обама обговорили ситуацію в Україні на полях саміту G20 в Китаї / REUTERS

Ще у вересні Обама попередив Путіна про наслідки таких атак, а тепер заявив, що заходи проти Росії будуть зроблені у відповідний час, передає Російська служба BBC.

Ушаков коментував заяву одного з радників Обами Бена Родса про те, що Путін не міг не бути в курсі хакерських атак на Демократичну партію та її кандидата на виборах Хілларі Клінтон. Він підтвердив, що президенти Росії і США обговорювали цю тему на полях саміту "Великої двадцятки" в Китаї на початку вересня.

"Була розмова тет-а-тет, різні теми обговорювалися. Ця тема зачіпалася, причому з нашої сторони було дана дуже чітка відповідь, яка, може, не вписувалася в те, що нам намагався пояснити Обама", - заявив Ушаков. Так він прокоментував повідомлення про те, що Обама в ході зустрічі з Путіним на саміті G20 попереджав його про серйозні наслідки в разі спроб вплинути на американську виборчу кампанію.

Відео дня

Зустріч відбулася 5 вересня в Ханчжоу на полях саміту і тривала більше години. Крім Путіна і Обами в ній брали участь Ушаков, глава МЗС Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі. Обговорювали Сирію і Україну, після чого Обама і Путін "переговорили тет-а-тет", розповідав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков. Про що вони говорили до цих пір не повідомлялося.

Читайте такожТрамп прокоментував заяву про зв'язки з хакерами з РФ, назвавши представника Білого дому "дурним хлопцем"

Кібератакам під час виборчої кампанії зазнали сервери Демократичної партії та електронна пошта начальника передвиборчого штабу Клінтон Джона Подеста. Викрадені листи були передані сайту WikiLeaks.

На звинувачення в причетності РФ до цих хакерських атак Пєсков відреагував коротко: "Це смішна нісенітниця".

У п'ятницю його коментар був більш повним: "Тут треба або припинити про це говорити, або призвести нарешті якісь докази. А інакше це виглядає вже дуже непристойно".У четвер ввечері в інтерв'ю Національному громадському радіо NPR Барак Обама сказав, що прийме відповідні заходи на російські кібератаки, які, як встановили американські спецслужби, були частиною спроб вплинути на президентську кампанію 2016 року.