Завтра стануть відомі імена співробітників ФСБ, яких підозрюють у відмиванні $22 мільярдів через Молдову

14:39, 19 березня 2017
Світ
1873

За схемою відмивання 22 млрд доларів через Молдову можуть стояти співробітники ФСБ.

Стали відомі імена співробітників ФСБ, які нібито стоять за схемою відмивання 22 млрд доларів через Молдову / zastavki.com

Розслідування цього масштабного злочину вже призвело до дипломатичного скандалу між Росією і Молдовою. Минулого тижня прем'єр-міністр Молдови і голова парламенту передали ноту протесту російському послу у зв'язку з масовими арештами, обшуками й допитами молдовських чиновників у Росії, повідомляє Новая газета.

Загалом молдавська влада говорить про 25 чиновників, які зазнавали тиску з боку російських спецслужб за останні кілька місяців. Один співробітник молдавського міністерства внутрішніх справ затримувався й допитувався 35 разів за останній час.

У Молдові таку поведінку російських спецслужб пов'язують не з політикою Кремля, а з бажанням окремих представників ФСБ перешкодити розслідуванню справи про відмивання 22 млрд доларів.

Читайте також"Курсом на дестабілізацію": ЗМІ розповіли, як Путін відправляв в Євросоюз агентів ФСБ під виглядом біженців

У ноті протесту, переданій російському послу за інформацією Reuters, йдеться про те, що російські правоохоронні органи з 2014 року багато разів ігнорували прохання молдавських колег допомогти їм з розслідуванням і встановити походження виведених з Росії 700 млрд рублів.

З 2014 року в Молдові так і не дочекалися допомоги з боку російської влади в розслідуванні цієї справи. А потім почалися масові затримання й допити молдовських чиновників.

Протидія й небажання співпрацювати з боку російських правоохоронних органів і змусили чиновників Молдови припустити, що за схемою відмивання грошей стояли співробітники ФСБ.

Подробиці цього дипломатичного скандалу стали відомі "Новій газеті" в результаті спільного розслідування з Центром з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), газетами the Guardian, Sueddeutsche Zeitung та іншими.

Так, виданню вдалося отримати унікальні дані про рух грошей рахунками компаній, які брали участь у відмиванні 22 млрд доларів. Цими даними ми поділилися з 61 журналістом з 32 країн світу.

"Наше спільне розслідування буде опубліковано у понеділок, 20 березня, одночасно в Росії, Молдові, Україні, Великобританії, Фінляндії, Данії, США, Італії, Нідерландах, Швейцарії та багатьох інших країнах", - йдеться у повідомленні.

Так, журналістам вдалося дізнатися, кому дісталася частина з виведених з Росії 700 млрд рублів, як ці гроші використовувалися для фінансування європейських партій, оплати контрабанди та багатьох інших цілей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter