Такі погрози Польщі значно зменшили потік мігрантів на кордоні / фото ua.depositphotos.com

Польща пригрозила перекрити головний маршрут китайського залізничного експорту до Європейського Союзу у межах дипломатичного гамбіту, аби уповільнити ескалацію міграційної кризи на своєму східному кордоні, пише Bloomberg

Президент Польщі Анджей Дуда використав свій державний візит до Китаю наприкінці червня, аби об'єднати питання міграції та транзиту вантажів на кордоні Білорусі, повідомили люди, які поінформовані про переговори для видання. Після чого кількість нелегальних перетинів кордону з Білорусі до Польщі значно зменшилась. 

"Олександр Лукашенко, авторитарний лідер Білорусі, провів останні три роки, намагаючись створити надзвичайну міграційну ситуацію на 400-кілометровому кордоні своєї країни з Польщею. Напруженість зросла в травні, коли мігрант напав на польського прикордонника і вбив його, після чого уряд у Варшаві пообіцяв витратити близько 2,5 мільярдів доларів на укріплення кордону", - нагадали у Bloomberg. 

Крім того, на тлі таких подій було знайдено точку дипломатичного тиску, адже війна РФ проти України перекрила торговельні шляхи, тому Білорусь стала єдиним залізничним сполученням для китайських товарів, що прямують до ЄС, з обсягом контейнерів, що збільшився на 89% у першому кварталі 2024 року, свідчать дані Євразійського залізничного альянсу.

Відео дня

Міністр закордонних справ Радослав Сікорський в інтерв'ю агентству Bloomberg наголосив, що використання Польщею вантажного транзиту під час переговорів з Китаєм "може бути фактором" зниження кількості перетинів кордону після візиту Дуди.

"Ми все ще дуже розлючені вбивством нашого солдата на кордоні", - підкреслив він.

Водночас Конрад Поплавський з Центру східних досліджень, варшавського аналітичного центру вважає, що навіть якщо мізерна частина китайського експорту до ЄС йде через Білорусь, то судноплавна криза на Червоному морі та її наслідки для морської торгівлі означають, що євразійське залізничне сполучення переживає так зване "відродження".

За його словами, успішне використання Польщею стратегічної вразливості проти Китаю може стати уроком для інших політиків. Поплавський наголосив, що Пекін є "торговельним партнером ЄС, але також конкурентом і системним суперником", проте може змінити курс, якщо блок буде "готовий нести економічні витрати", коли на карту поставлені його ключові інтереси.

Мігранти на кордоні з Польщею - що відомо

Як повідомляв УНІАН, наприкінці травня мігранти поранили польських прикордонників поблизу кордону з Білоруссю. Незадовго до цієї події мігранти вдарили прикордонника розбитою пляшкою, через що його шпиталізували в лікарню. Тоді прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що вже вирушив на місце події та розповів про стан прикордонників. 

Після чого польський уряд мав намір на три місяці обмежити доступ до прикордонних з Білоруссю територій, однак проти такого рішення виступили місцеві громади. 

Вас також можуть зацікавити новини: