Беньяміна Нетаньяху звинуваючують у спричиненні голоду, як методу війни / фото REUTERS

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан запросив ордери на арешт премʼєра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта, а також трьох лідерів палестинського руху ХАМАС. Такий документ вже опублікований на сайті МКС. Їх звинувачують у воєнних злочинах і злочинах проти людства, пише CNN.

"Ордери на арешт ізраїльських політиків - це перший випадок, коли МКС обрав своєю мішенню вищого керівника близького союзника США. Це рішення ставить Нетаньяху в один ряд з президентом Росії Володимиром Путіним, на арешт якого МКС видав ордер у зв'язку з війною Москви проти України", - пояснюють у матеріалі.

Тепер колегія суддів Міжнародного кримінального суду розгляне заяву Хана про видачу ордерів на арешт. За словами головного прокурора, звинувачення проти Сінвара, Ханії та аль-Масрі (лідерів ХАМАС) включають "винищення, вбивства, захоплення заручників, зґвалтування та сексуальне насильство під час утримання під вартою".

Відео дня

Щодо звинувачень проти Нетаньягу та Галанта, то вони включають "спричинення винищення, голоду як методу ведення війни, включаючи відмову в наданні гуманітарної допомоги, навмисна націленість на цивільне населення в умовах конфлікту", сказав Хан.

Зазначається, що коли минулого місяця з'явилися новини про те, що головний прокурор МКС розглядає таке рішення, то Нетаньяху заявив, що будь-які ордери суду на арешт високопоставлених ізраїльських урядових і військових чиновників "були б обуренням історичного масштабу", а також Ізраїль "має незалежну правову систему, яка ретельно розслідує всі порушення закону".

Напад ХАМАС на Ізраїль та війна в Газі - останні новини

Як писав УНІАН, на початку травня армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) взяла під контроль прикордонний перехід Рафах у секторі Гази. Зазначається, що до цієї операції було залучено бронетанкові підрозділи.

Своєю чергою президент США Джо Байден вперше пригрозив не надавати зброю Ізраїлю, якщо країна здійснить наступ на Рафах. За його словами, американські бомби, які були надані Ізраїлю, призвели до загибелі мирного населення Гази.

Вас також можуть зацікавити новини: