Росія наростила виробництво зброї / фото REUTERS

Росія успішно відновила свою військову економіку набагато швидше, ніж очікувалося, і зараз вона виробляє набагато більше артилерійських боєприпасів, ніж до початку великої війни в Україні. Таку заяву зробив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас у кулуарах саміту НАТО у Вашингтоні, пише Business Insider.

За його словами, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Москва виробляла до 400 тисяч 152-мм снарядів на рік, і відтоді ця цифра зросла до 2 мільйонів. Зазначається, що в Європі, наприклад, річний обсяг виробництва цього типу артилерійських боєприпасів становить менше ніж 600 тисяч, а у США - нижче ніж 350 тисяч.

"Вони (росіяни - УНІАН) рухаються досить швидко", - сказав він.

Відео дня

Кащюнас вважає, що для створення оборонного режиму, що заслуговує на довіру і зможе ефективно стримувати Росію, необхідно заповнити прогалини в можливостях, таких як протиповітряна оборона і боєприпаси великої дальності.

"Ми рухаємося вперед, але поступово", - констатував міністр.

Виробництво зброї в Росії

Нагадаємо, нова доповідь Королівського інституту об'єднаних служб засвідчила той факт, що з початку широкомасштабної війни виробництво Росією артилерійських снарядів, ракет і безпілотників різко зросло.

Зазначалося, що західні санкції не змогли підірвати виробництво зброї в Росії, і Москві навіть вдалося наростити виробництво ключових видів зброї, щоб розпалити війну проти України.

Вас також можуть зацікавити новини: