Латушко підкреслив, що зараз створюється міжнародний механізм з розслідування злочинів спецслужб / фото REUTERS

Член опозиційної Координаційної ради Білорусі Павло Латушко заявив, що 22 лютого у Брюсселі обговорюватиметься 4-й пакет санкцій ЄС проти режиму Олександра Лукашенка.

Читайте також"Це будуть не просто санкції": США готує відповідь на хакерську атаку SolarWindsПро це він повідомив у Telegram.

За його словами, ряд країн ЄС не обмежиться санкціями.

"Процедура підготовки санкцій пакета передбачає конфіденційність, проте можна виходити з того, що Євросоюз розширить санкційні списки суддів і чиновників, а також силовиків. Більш того, Євросоюз, діючи досить обережно в плані санкцій, вкрай серйозно підійшов до опрацювання комплексного юридичного підходу", - написав Латушко.

Він підкреслив, що зараз створюється міжнародний механізм з розслідування злочинів спецслужб і МВС проти білоруського народу.

"Також на тлі репресій і кричущих неправосудних вироків, винесених слугами режиму журналістам і правозахисникам в Білорусі, висловлює свою позицію і Великобританія, яка синхронізувала з Євросоюзом списки по третьому пакету, включивши в нього цілий ряд чиновників і силовиків. Починаючи з 2021 року Великобританія приймає свої власні санкції, які будуть накладатися нею самостійно", - зазначив він.

Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів

 • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
 • Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
 • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту відбулися зіткнення з силовиками. По всій країні почалися страйки. 
 • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багато кого з них під час затримання і в СІЗО сильно били. Сотні людей постраждали, відомо про трьох загиблих. 
 • Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі та вважає Лукашенка нелегітимним президентом.
 • 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
 • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
 • В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
 • 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.
 • 15 Вересня Верховна Рада України прийняла заяву щодо подій у Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії і підтримали введення Євросоюзом санкцій проти білоруських чиновників.
 • 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах і визнала Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
 • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка. За білоруським законодавством, цей захід має транслюватися державними телеканалами, однак цього зроблено не було.
 • Білоруська опозиція закликала почати безстрокову акцію непокори після цієї таємної інавгурації.
 • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "інавгурація" Олександра Лукашенка не означає визнання його легітимності на посаді президента.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram