Експерт вважає, що санкції проти РФ мали "непередбачуваний ефект"/ фото ua.depositphotos.com

Британський режим санкцій проти Росії є неефективним та став "дуже політизованим". Про це заявив фахівець з міжнародних санкцій Дін Армстронг, пише The Guardian.  

За його словами, "широкі" санкції, які були запроваджені після вторгнення РФ в Україну у 2022 році, створили "небезпечний прецедент", який було використано проти Ізраїлю. 

Армстронгу вдалося провести юридичну експертизу режиму санкцій разом з Міжнародним юридичним форумом (ILF), а саме з ізраїльською коаліцією юристів, які "віддані боротьбі з тероризмом і просуванню верховенства права".

Відео дня

Виконавчий директор ILF Арсен Островський заявив, що вирішив залучити Армстронга після того, як лорд Кемерон вирішив ввести санкції проти громадян Ізраїлю, яких він назвав "екстремістськими поселенцями".

Водночас провідний юрист з'ясував, що санкції були застосовані без належної правової процедури та не обмежують цільову аудиторію. За його словами, вони мають "жахливий вплив" на "невинних" британських громадян та їхні сім'ї.

"Закон про санкції та боротьбу з відмиванням грошей 2018 року (SAMLA) є основою санкційного режиму Великої Британії. Коли особа потрапляє під санкції, обмежуються ключові свободи, такі як можливість отримувати гроші, подорожувати, володіти майном або активами", - йдеться у матеріалі.

Своєю чергою Армстронг каже, що санкції Великої Британії є "значною мірою довільними". 

"Необхідний рівень доказів набагато нижчий за кримінальний стандарт, що викликає занепокоєння, враховуючи ефект накладених кримінальних санкцій. Таким чином, британські санкції фактично діють як форма квазікримінальної відповідальності без дотримання належної правової процедури", - підкреслив експерт.

Армстронг наголосив, що самі по собі санкції є неефективними у досягненні своїх зовнішньополітичних цілей. У випадку з санкціями проти РФ після її вторгнення в Україну, вони мали "непередбачуваний ефект", який полягав у збільшенні торгівлі Росії з Китаєм, Індією та іншими країнами. 

"Велика Британія розробляє заходи, щоб зашкодити Росії, але остання врешті-решт пристосовується, змушуючи Велику Британію переглянути свої заходи. Єдині, хто зазнає обмежень і примусу, - це невинні люди цільової держави", - підкреслив він.

Водночас у Міністерстві закордонних справ процитували очільника відомства, який заявив, що санкції для Британії та її партнерів є "життєво важливим інструментом для відстоювання наших інтересів і захисту наших цінностей".

"Вони посилають сигнал. Але вони також мають відчутний вплив. Спрямовані проти конкретних осіб або ресурсів, вони накладають витрати на тих, проти кого ми націлені, тим самим змінюючи їхні розрахунки". У поєднанні з майстерною дипломатією вони можуть стримувати супротивника або утримувати його від нерозумних дій", - запевнив він. 

Санкції проти РФ - останні новини

Раніше аналітики EastFruit повідомили, що нові санкції США проти РФ призвели до тимчасового паралічу торгівлі фруктами та овочами. Також в Росії на ці продукти зросли ціни. 

"Санкції, які до "дня Росії" США запровадили проти Мосбіржі, а також Національного клірингового центру (НКЦ) і Національного розрахункового депозитарію (НРД), що входять до її групи, призвели до паніки на валютному ринку країни-агресора. Біржа змушена була призупинити торги доларами і євро, а також інструментами з розрахунками в цих валютах", - зазначили у виданні. 

Своєю чергою Канада запровадила санкції проти 11 фізичних та 16 юридичних осіб за розповсюдження російської пропаганди. 

"Вони (санкції - УНІАН) також включають підприємства російського військово-промислового комплексу, які постачають ключові технології і електрокомпоненти для підтримки військових зусиль Росії", - йдеться у повідомленні МЗС Канади.

Вас також можуть зацікавити новини: