Блінкен підтримав дії Чехії / фото REUTERS

Державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив з прем'єром Чехії Андрієм Бабішем дестабілізуючі дії Росії в Чехії.

Читайте такожВ Ірані на хімічному заводі сталася масштабна пожежа (фото, відео)Про це повідомляється на сайті Держдепу.

"Блінкен підкреслив Солідарність США з Чеською Республікою в її мужній відповіді на підривні і смертоносні дії Росії на чеській землі. Держсекретар Блінкен і прем'єр-міністр Бабіш погодилися з необхідністю збереження єдності і рішучості у відповідь на дестабілізуючі дії Росії", - йдеться в повідомленні.

За словами Блінкена, рішення чеського уряду виключити "Росатом" з тендеру на будівництво енергоблоку АЕС "Дуковани" і різко скоротити присутність російської розвідки в Празі підвищили безпеку Чеської Республіки і Північноатлантичного союзу.

Чеські звинувачення на адресу РФ

  • Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш заявив про обґрунтовані підозри в причетності російських спецслужб до вибухів складів боєприпасів в Чехії в 2014 році.
  • Міністерство закордонних справ Чехії висилає з країни 18 російських дипломатів. За інформацією МЗС, 18 дипломатів РФ були ідентифіковані як співробітники російських спецслужб.
  • У відповідь Міністерство закордонних справ Росії оголосило 20 співробітників Посольства Чехії у Москві персонами нон грата.
  • Після цього Чехія вирішила зрівняти кількість співробітників російського посольства в Празі з кількістю співробітників чеського посольства в Москві. Це означає, що з країни вишлють ще близько 70 співробітників російського диппредставництва.
  • Водночас чеська поліція оголосила про розшук двох російських громадян, які використовували паспорти на ім'я Олександра Петрова та Руслана Боширова під час відвідин 11-16 жовтня 2014 року Праги та Злінського краю.
  • За даними чеських ЗМІ, вибух на складах боєприпасів в чеському комплексі Врбетіце в 2014 році найімовірніше був влаштований російськими агентами, щоб зірвати поставки зброї. Зокрема - для силових підрозділів України.