этот материал доступен на русском

Rzeczpospolita: Українці повертаються в Польщу, але за це доведеться добре заплатити

14:55, 03 червня 2020
Світ
33506 0
Ілюстрація REUTERS

Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на Головне управління прикордонної служби Польщі. І ці ж цифри підтверджують агенції, які займаються працевлаштуванням громадян України. Відновленню напливу заробітчан в сусідню країну сприяє те, що розмороження економіки після карантину збіглося в часі з сезонними роботами в аграрній сфері.

Читайте такожPolitico: Заробітчани України шукають шляхи назад в Європу

"В логістиці й аграрній сфері попит на працівників з-за кордону на 20% вищий, ніж рік тому", - сказав президент агенції EWL Анджей Коркус. Він додав, що потреба в заробітчанах у ресторанній й готельній сфері впала до мінімуму під час пандемії. У виробничих галузях теж вона скоротилася.

Президент агенції з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інглот вважає, що в Польщі зараз працює приблизно на 300-400 тисяч громадян України меньше, ніж рік тому. І головна причина такого скорочення - пандемія. Приблизно 200 тисяч українців поїхали з Польщі через хворобу. Крім того, приїзд сезонних робітників зараз ускладнений через пандемію. Людям доводиться проходити 14-денний карантин після перетину кордону.

"Вартість приїзду працівників з України зараз втричі вища, ніж торік", - каже Інглот. Його компанія Personnel Service останнім часом наймала 150-300 українців на роботу щотижня в споживчій, логістичній сфері, а також на виробництві побутової техніки.

Читайте такожФіни чекають на українських заробітчан, бо ті "дуже вмотивовані" працівники - ЗМІ (відео)

Для цього доводиться покривати витрати за проїзд автобусами і проходження карантину. Ще далі зайшла компанія Gremi Personal, яка з травня організовує чартерні рейси для робітників з України. В суботу у Варшаві приземлиться літак з вже другою групою зі 185 українців, які будуть працювати в сфері електроніки, логістики, а також в споживчій сфері.

"Попит на робочу силу великий і зростає", - каже генеральний директор Gremi Personal Томас Бодевич, який додає, що головною проблемою лишається обмеження щодо перетину кордонів.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter