Перемога партії Фіцо в Словаччині може антиукраїнські голоси в Європі / фото consilium.europa.eu

На позачергових парламентських виборах у Словаччині перемогла проросійська партія, лідер якої Роберт Фіцо виступає проти військової підтримки України. Тепер він намагатиметься сформувати коаліційний уряд з меншими партіями, що мають дуже різні погляди на Росію.  

Словаччина відіграла важливу роль у підтримці України та першою надала винищувачі та ракети ППО. Будь-який відхід країни від допомоги Києву може мати вагомий вплив, пише The New York Times.

Видання наголошує, що раніше єдиним членом ЄС, який рішуче виступав проти допомоги Україні, була Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном. Однак позицію Словаччини, на відміну від Угорщини, Європа не зможе ігнорувати.

Відео дня

"Словаччина відіграла важливу роль у згуртуванні підтримки України, і її не можна так легко ігнорувати, як Угорщину, яку офіційні особи в Брюсселі та інших великих європейських столицях почали сприймати як затятого порушника спокою", – йдеться в статті.

На переконання NYT, відхід Братислави від підтримки Києва навряд чи суттєво зменшить потік зброї, враховуючи, що Словаччина вже надала більшу частину того, що могла виділити. Утім він посилить позиції тих, хто виступає проти військової підтримки України.

"Це може допомогти зробити мейнстрімними заклики до припинення підтримки або принаймні її скорочення, які поки що чути тільки на політичних околицях Європи. Повільний прогрес контрнаступу України через укріплені російських позицій на півдні послабив очікування щодо швидкої перемоги та посилив голоси у Франції та інших великих європейських країнах, які виступають проти безстрокових зобов’язань щодо озброєння України", – пише NYT.

Вибори в Словаччині 2023 - це треба знати

Цими вихідними в Словаччині пройшли дострокові парламентські вибори. Прогнозували, що від них залежатиме, чи продовжиться підтримка України цією країною.

Найбільше голосів виборців – понад 20% – на виборах отримала проросійська соціал-демократична партія Smer-SD колишнього премʼєр-міністра Роберта Фіцо, який виступав за припинення військової допомоги Україні. В неділю Фіцо заявив, що позиція його політичної сили не змінилася – військової допомоги Україні не буде

Очікується, що наступного тижня Фіцо отримає мандат на формування нового уряду країни. Smer-SD, за прогнозами, формуватиме коаліцію з партією Hlas. Остання, хоча й підтримувала надання допомоги України, під час виборів змінила думку і заявила, що про військову допомогу більше не йдеться.

Вас також можуть зацікавити новини: