
Застосування ядерної зброї Росією - найнебезпечніший варіант, але не найімовірніший. Таку думку в колонці на The New York Times висловив почесний професор військових досліджень у Королівському коледжі Лондона Лоуренс Фрідман.
За словами автора, метою нещодавньої зміни ядерної доктрини РФ, нової "червоної лінії" Путіна, була спроба вплинути на США в питанні надання дозволу Україні наносити удари вглиб Росії західною зброєю.
Фрідман нагадав, що відтоді, як Росія анексувала Крим 2014 року, Путін не раз погрожував Заходу початком ядерної війни.
"Кожна з цих заяв у різний час мала на меті утримати країни НАТО від певних дій - вступ Швеції та Фінляндії до НАТО, постачання Заходом зброї в Україну... Але, як ми знаємо, Швеція та Фінляндія вступили до НАТО, а Європа і США постачали Україні ракетні установки, танки, винищувачі F-16 і ракети великої дальності. Ядерної відповіді не було", - зазначив професор.
Автор припустив, що жодна з перерахованих вище дій не виправдовувала такої різкої ескалації, оскільки будь-яке застосування ядерної зброї підняло б війну в Україні на новий, винятково небезпечний рівень.
На думку Фрідмана, у підсумку Путін опинився "в пастці класичного парадокса ядерного століття": "Він не вважає себе ірраціональним, але, щоб зробити свої погрози правдоподібними, йому доводиться покладатися на те, що його противники думають, що він може бути трохи божевільним".
Зміна ядерної доктрини Росії - що повідомлялося
Як писав УНІАН, 25 вересня Путін пояснив про зміну доктрини ядерного стримування Росії. За його словами, тепер РФ може завдати ядерного удару по неядерній державі, наприклад, через запуск безпілотників.
Крім того, він сказав, що РФ зможе застосувати ядерну зброю в разі агресії проти Білорусі, а також якщо противник, використовуючи звичайну неядерну зброю, створює критичну загрозу російському суверенітету.