REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявив надзвичайний і повноважний посол України, суддя Міжнародного кримінального суду (2001-2005), представник України у Раді ООН з прав людини (2006-2010) Володимир Василенко.

Читайте такожРакета, що знищила МН17, була завезена з Росії – слідство

За його словами, правильним було б передати результати міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи до Міжнародного кримінального суду.

Відео дня

“Україна правомочна ставити питання про розслідування цього злочину в міжнародному суді, адже злочин стався на її території”, - сказав Василенко, зазначивши, що другим варіантом може бути створення міжнародного суду за присутності держав, які брали участь в розслідуванні катастрофи авіарейсу МН17.

Водночас Василенко зауважив, що, звичайно, Росія скористується правом вето в Раді безпеки ООН, але якщо це станеться, то в статуті ООН передбачено (і це вже використовувалось) утворення міжнародного суду Генеральною асамблеєю ООН.

“Якщо Рада безпеки ООН не може це схвалити, це може зробити, прийняття резолюції, Генеральна асамблея ООН, і це рішення мало б дозвільний ефект”, - зазначив дипломат.

Також Василенко висловив думку, що оприлюднені попередні дані слідства дуже виважені та проаналізовані.

Читайте такожНідерланди викликали "на килим" посла Росії через критику слідства щодо MH17

“Якщо справа колись буде доведена до суду, то суд матиме дуже багато доказів, щоб їх проаналізувати і ухвалити рішення”, - сказав він, додавши, що з точки зору міжнародного права те, що сталося з літаком МН17, не є терактом, а військовим злочином, оскільки військова зброя була застосована проти цивільного літака», - зазначив дипломат.

Крім того, на його думку, для притягнення до відповідальності президента РФ Володимира Путіна та його оточення у зв’язку зі збиттям літака МН17 країни Заходу можуть створити антипутінську коаліцію та збільшити санкції.

“Покарати Путіна і іншу його злочинну банду можна, створивши антипутінську коаліцію із застосуванням масштабних санкцій, адже у Заходу є достатньо важелів: економічних, політичних, дипломатичних, щоб довести Росію до краху і примусити дотримуватися міжнародного законодавства. Просто протверизити повинні лідери західних демократій, щоб не платити більш високу ціну, якщо вони намагаються задобрити Путіна, не вважаючи, що він створює загрозу західним демократіям і всьому міжнародному співтовариству”, - сказав Василенко.

Як повідомляв УНІАН, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою бойовиками територією Донецької області. Загинули 298 людей, що перебували на борту.

Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) – громадяни Нідерландів.

Рада безпеки Нідерландів 13 жовтня 2015 року оприлюднила звіт про причини цієї катастрофи. Встановлено, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук».

Спільна слідча група в представленому 28 вересня 2016 року звіті повідомила, що літак був збитий російським зенітно-ракетним комплексом «Бук», ввезеним в Україну з Росії, з підконтрольної бойовикам території Донбасу.

Міністерство закордонних справ РФ та Міністерство оборони РФ поставили під сумнів професіоналізм та незалежність результатів розслідування, які були оприлюднені 28 вересня.

У міжнародну спільну слідчу групу входять представники п’яти країн – Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.