П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Обмовки Путіна за Фрейдом

Аналіз "прямої лінії" президента  РФ

Відповідаючи вчора на запитання під час "прямої лінії", Путін припустився кількох знакових обмовок. Зокрема, кажучи про те, що Росія, нарешті, розплатилася з боргами, президент раптом вимовив: "И теперь мы никому не нужны". Щоправда, через секунду він поправився: "не должны". Ще один перл Путін видав, коли розповідав про поліпшення життю людей. "Этот разрыв между доходами богатых и бедных мы будем сохранять... - пауза між двома словами знову видалася вічністю, - ...сокращать", іронізує "Незалежна газета".

Але ці обмовки тьмяніють порівняно з грузинським перлом. Відповідаючи на запитання одного з аксакалів дагестанського Каспійська про погіршення відносин з Грузією, Путін нагадав про історичний факт - про те, що Грузія добровільно ввійшла до складу... Російської Федерації. Помилка розсмішила його самого, і, засміявшись, він виправився на "Російської імперії". До речі, відповідаючи на запитання про можливість приєднання Абхазії і Південної Осетії до Росії, керманич Росії пообіцяв уважно стежити за міжнародними прецедентами, у тому числі і косівським.

"Ще Фрейд писав, що обмовки можуть траплятися внаслідок свого роду протесту, - сказав виданню "Твой день" Володимир Павлов, психолог Центру вивчення проблем дезадаптації "Рода". - Тобто людина в глибині душі проти свого вислову.

Павлов посилається на досвід прийомів Фрейда, за допомогою яких він намагався прослідкувати у випадкових, на перший погляд, висловах те коло думок, яке людина прагне приховати.

Інший фахівець, Михайло Виноградов, схильний вважати, що Володимир Путін в глибині душі не вірить тим фактам, які були надані йому економістами: "У нього є свої думки. Він їх промовляє, а потім спохоплюється і каже, що йому написали.

"Коли Володимир Путін сказав, що Росія нікому не потрібна, - каже психолог Олександр Алтунін, - гадаю, що це навіть і не було обмовкою. Він чудово розуміє, що сильна Росія ніколи нікому, окрім самих росіян, не була потрібна".

Цю думку підтверджує інша обмовка президента. Відповідаючи на запитання ветерана з Брянська про те, як прожити пенсіонерові на 3-4 тисячі рублів, Володимир Путін спробував виправдати Пенсійний фонд: “В прошлом году пенсия была проиндексирована дважды и поднята на незначительную сумму - где-то на 300 рублей. В следующем году также предполагается двукратная индексация..."

Таким чином, президент пообіцяв збільшити виплати пенсіонерам удвічі, хоча мав на увазі, що підвищення відбудеться в два етапи. "Но прибавка будет больше - это будет примерно 450 рублей", - пояснив Путін. "Як людина президент чудово розуміє, як важко живеться пенсіонерам, - продовжує Володимир Павлов. - Своєю обмовкою він дав зрозуміти його справжні наміри, дійсне розуміння речей".

"А взагалі, те, що президент трохи обмовився, - підсумовує Олександр Алтунін, - свідчить про його здорову психіку. Будь-хто інший на його місці не витримав би такої колосальної напруги".

newsru

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку