У Львові відбудеться Міжнародний фестиваль єврейської культури

11:54, 08 жовтня 2009
Культура
3 0

Музика, пісні і танці

16–18 жовтня у Львові відбудеться Міжнародний фестиваль єврейської музики, пісні і танцю «LvivKlezFest» за участю музичних та хореографічних колективів з України, Польщі, США, Росії та Молдови. Про це сьогодні, 8 жовтня, ЗІК повідомила прес-служба Львівської міськради.

Клезмерська музика – це музика єврейських ансамблів, учасники яких не знали нотної грамоти, але тонко відчували та розкривали душу єврейського народу. Вона лунала у маленьких єврейських містечках.

Організатори кажуть, що фестиваль – це спроба відтворити втрачену музичну культуру. Фестиваль буде присвячений львівським музикантам, які були страчені у Янівському таборі та львівському гетто під час II світової війни.

Кілька днів львів’яни будуть мати змогу знайомитися з клезмерською музикою, танцями, співом та спілкуватися з учасниками фестивалю, серед яких – відомі ансамблі, сімейні капели та окремі виконавці.

Кульмінацією LvivKlezFest стане концерт 18 жовтня на площі за Міським арсеналом (вул. Староєврейська) під відкритим небом, де виступатимуть клезмерські колективи з різних країн світу, з’явиться тимчасовий сувенірний ярмарок та усім охочим пропонуватимуть традиційні частунки з єврейської кухні.

Усі пісні виконуватимуться не лише на ідиш, а й мовами тих країн, які представляють учасники фестивалю, найкращі хореографічні ансамблі запрезентують танці не тількі єврейські, але і українські, угорські та інші. Відбудеться він на тлі природних декорацій – вулиць старого Львова біля Галицької жидівської кнайпи «Під Золотою Розою» просто неба.

«Сподіваємось, що цей фестиваль стане традиційним для міста, сприятиме знайомству з єврейською культурою та розвитку української галицької мультикультурної столиці – Львова. Переконані, він викличе неоднозначні думки, однак, попри все, нехай стане модним й популярним, а, з часом, приверне до нашого міста ще більше туристів, як це робить славнозвісний Краків», – повідомила координатор фестивалю Юлія Гумецька.

Протягом «LvivKlezFest» можна буде почути виступи колективів зі Львова, Києва, Ужгорода, Айови, Жешува, Кишинева, Санкт-Петербурга, Москви.

Організаторами фестивалю є Всеукраїнський Єврейський Благодійний Фонд «Хесед-Ар’є» (м. Львів), Американський Єврейський Об’єднаний Розподільчий Комітет «Джойнт» (м. Київ), Єврейський гуманітарний фонд (Голандія), Компанія «Холдінг емоцій «! Фест» (м. Львів) та Галицька єврейська кнайпа «Під Золотою Розою» (м. Львів).

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter