У Київському музеї російського мистецтва триває виставка картин Айвазовського (фото)

09:52, 12 березня 2007
Культура
0 0

На виставці представлено близько 50-ти творів

У листопаді 2007 року Київський музей російського мистецтва відзначатиме 85-літній ювілей від дня свого заснування. З цієї нагоди започатковано ювілейний проект художніх виставок.

Першою в рамках цього проекту є нинішня виставка, присвячена 190-річчю від дня народження відомого художника, засновника російського мариністичного живопису Івана Костянтиновича Айвазовського (1817-1900).

Мариніст увійшов в історію образотворчого мистецтва, як неперевершений співець моря. Ніхто з сучасників Айвазовського з такою підкоряючою силою і натхненням не зміг показати велич і красу морської стихії. Митцю був притаманний піднесено-романтичний світогляд, обумовлений його найулюбленішою темою – темою моря.

На виставці представлено близько 50-ти творів Івана Костянтиновича Айвазовського з музеїв України й приватних колекцій Києва.

Виставка ознайомлює лише з невеликою частиною грандіозного творчого спадку художника, проте вона дає досить яскраве уявлення про різнобічне обдарування мариніста й неповторність, своєрідність творчого методу неперевершеного “співця моря”.

Поруч з живописними полотнами й графічними аркушами, що зберігаються в Київському музеї російського мистецтва, презентовані твори з найбільших музеїв України: Одеського художнього музею, Севастопольського художнього музею ім. М.Крошицького, Миколаївського художнього музею ім. В.В.Верещагіна, Сумського художнього музею ім. Н.Онацького, Донецького обласного художнього музею, Горлівського художнього музею і приватних колекцій.

На виставці виставлено уславлені полотна Айвазовського: “Лазуровий грот” (1841), “Вид на острові Капрі” (1848), “Шторм” (1865), “Буря” (1872), “Хмари над тихим морем” (1873), “Місячна ніч на морі” (1886) та інші.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter