Корок з винної пляшки легко загубити під час застілля / фото ua.depositphotos.com

Чи бувало у вас так, що треба закупорити недопиту пляшку вина, але корок десь загубився чи був занадто пошкоджений, коли пляшку відкривали? На щастя, є кілька простих порад, як вийти з цієї непростої ситуації, не вдаючись до таких радикальних методів, як допивання усього вина в пляшці.

Поліетиленова плівка та гумка для волосся

Знайдіть будь-який чистий клаптик поліетилену, наприклад, харчову плівку, або клаптик від звичайного пакету. Закрийте отвір, обгорнувши цим поліетиленом горловину пляшки, та міцно зафіксуйте поліетилен гумкою для волосся або чимось аналогічним, що має таку ж еластичність і може міцно утримати плівку на пляшці.

Швидше за все, це не дасть надійної герметичності, тож класти набік таку пляшку не варто. Але принаймні ще певний час таке вино простоїть в холодильнику, не окислюючись від взаємодії з повітрям.

Відео дня

Використайте повітряну кульку

Якщо вдома знайдеться повітряна кулька, що не така вже рідкість на свята, для герметизації пляшки можна використати її. Звісно, бажано використовувати ту кульку, яку ще не надули. Просто натягніть кульку на горлянку пляшки та закріпіть тим самим чином, як у випадку з поліетиленом. 

Так ви отримаєте прийнятний рівень герметичності, який значно подовжить строк життя вина у відкритій пляшці.

Перелийте вино в пластикову пляшку або скляну банку

Цей спосіб видається очевидним, але про нього чомусь мало хто згадує, коли виникає проблема із незакритою пляшкою вина. 

Але давайте припустимо, що ви випили не так вже й багато того вина, щоб здогадатися перелити решту в порожню пляшку з-під "Кока-Коли". А що робити, якщо такої пластикової пляшки в домі чомусь не знайшлося? Ось тут в нагоді стануть скляні банки. 

І мова не про те, щоб "законсервувати" вино тією штукенцію, яку ви колись бачили в руках у бабусі. Якщо у вас відбулося застілля (а інакше, навіщо вам тоді вино?), то напевно ви купували до столу мариновані огірочки, зелений горошок, мариновані грибочки, або ще якусь консервацію в скляній півлітровій банці. І у такої банки якраз буде зручна кришечка, яка закручується руками. Півпляшки вина майже напевно влізе в таку банку. Тільки не забудьте її помити перед тим, як переливати вино.

Інші поради до новорічного застілля

Нещодавно ми розповідали, як швидко і легко позбутися плям від червоного вина та соусу на тканині. Головне – діяти швидко та використовувати правильний метод очищення відповідно до типу плями.

Також вам, напевне, буде цікаво почитати про ефективних порад, як не набрати зайву вагу на святах. 

Вас також можуть зацікавити новини: