Дієтологиня назвала молочні продукти, які призводять до здуття живота/ фото ua.depositphotos.com

Молочні продукти входять до складу багатьох дієт, але для деяких людей вони можуть стати джерелом проблем із травленням і дискомфорту. Деякі молочні продукти можуть призвести до здуття живота, газоутворення і навіть більш серйозних проблем із травленням. Доктор Крутіка Нанаваті, дипломована дієтологиня і фахівчиня з харчування, розповіла порталу SheFinds про шість молочних продуктів, яких слід уникати, якщо ви хочете звести до мінімуму здуття живота та інші проблеми з травленням.

1. Молоко

Нанаваті каже, що "лактоза, цукор, який природним чином міститься в молоці, вимагає ферменту лактази для правильного перетравлення. Непереносимість лактози виникає, коли організм не виробляє достатню кількість лактази, що призводить до здуття живота, газоутворення, діареї та спазмів у шлунку після вживання молока".

Вона також додає, що в незбираному молоці багато жиру, який може сповільнити травлення і призвести до відчуття млявості або дискомфорту.

Відео дня

2. Сир

"Тверді сири, такі як чеддер або пармезан, містять менше лактози, ніж молоко, але деякі люди з непереносимістю лактози все одно можуть відчувати проблеми. Витримані сири можуть містити велику кількість тираміну - речовини, яка може спричиняти головні болі та дискомфорт у травленні в деяких людей", - зазначає вона.

3. Морозиво

Високий вміст жиру в морозиві може сповільнити травлення, спричиняючи відчуття наповненості та здуття живота. Жирна їжа перетравлюється довше, що може сприяти уповільненню травлення.

"Морозиво містить молоко і вершки, тому в ньому багато лактози, що потенційно небезпечно для людей з непереносимістю лактози. У морозиві часто багато цукру і жиру, що сприяє здуттю живота і млявому травленню", - каже Нанаваті.

4. Йогурт (з додаванням цукру і фруктів)

"Хоча йогурт містить живі й активні культури, які можуть допомогти травленню, деякі йогурти, в основному з наповнювачами, містять велику кількість лактози. Додані цукри в йогуртах можуть сприяти здуттю живота і порушувати роботу кишкових бактерій", - каже Нанаваті.

5. Сметана

Сметана містить багато жиру, який може уповільнити травлення. Це може призвести до відчуття і дискомфорту, а також до здуття живота.

Нанаваті зазначає, що "сметана містить лактозу, хоча ферментація може трохи знизити її вміст. Люди з непереносимістю лактози можуть, як і раніше, відчувати проблеми з травленням".

6. Вершкове масло

Вживання великої кількості вершкового масла може перевантажити травну систему, особливо в поєднанні з іншими насиченими продуктами з високим вмістом жиру. Це може призвести до нетравлення шлунка і здуття живота.

"Хоча вершкове масло не є значним джерелом лактози, у ньому багато жиру. Надмірне споживання жирів може сповільнити травлення і призвести до дискомфорту", - ділиться дієтологиня.

Раніше дієтологи назвали найкорисніший для здоров'я вид сиру.

Вас також можуть зацікавити новини: