ukrliter.com

Він не вимагає змін до Конституції і може бути прийнятий Верховною Радою України ще до кінця поточного року. На цьому підчас дискусії «Децентралізація, як спосіб побудови ефективної публічної влади в Україні», що проходить у Львові в рамках ХIV Міжнародного Економічного Форуму, наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

«Не треба гаяти часу, затягувати реформу у очікуванні змін до Конституції. 90 % проблем і поточних питань можна вирішити без змін до Основного закону. Нами підготовлена низка законопроектів, які дають можливість почати ці реформи найближчим часом - вже з січня 2015 року», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, перший пакет законопроектів стосується реформи місцевого самоврядування, регіональної політики, системи адміністративних послуг, державної служби і служби місцевого самоврядування, запровадження електронного врядування, питань дерегуляції містобудування і будівництва, удосконалення земельних відносин та іншого.

Відео дня

В’ячеслав Негода уточнив, що до кінця року очікується прийняття наступних законів:

законопроекту «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,

проектів законів про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України,

проекту закону щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг,

проекту закону щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками і здійснення контролю за використанням та охороною земель,

законопроекту щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства,

проекту закону «Про органи самоорганізації населення».

«Але, якщо ми налаштовані на справжню децентралізацію, на всебічну розбудову місцевого самоврядування, ми не можемо обійти щонайменше три питання, які сковують нас у Конституції. Це питання адміністративно-територіального устрою, створення виконавчих органів районних і обласних рад, а також зміна функцій державних адміністрацій», - підкреслив В’ячеслав Негода.

Тому, за його словами, на подальших стадіях проведення реформи з децентралізації мають відбутися зміни до Конституції України через прийняття законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві органи виконавчої влади в Україні», «Про адміністративно-територіальний устрій», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інші.