
Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко відзначив, що сьогодні наша держава перебуває на шляху докорінних змін, одним з ключових напрямків яких є посилення функцій місцевого самоврядування, формування спроможних громад і територій. Головний результат, який очікується від децентралізації – створення спроможних територіальних громад. Органи місцевого самоврядування повинні мати можливість якісно виконувати поставлені перед ними завдання, надавати населенню якісні послуги, а для цього їм необхідні відповідні кошти та повноваження. Зрозуміло, що для того, аби змінити ситуацію на краще, на сьогодні немає іншого шляху як об"єднання громад. При цьому ключовим моментом у процесі об’єднання громад має бути принцип добровільності прийнятя таких рішень, – наголосив очільник області.
Під час обговорення перспективного плану формування територій громад області від учасників засідання лунали різні думки. У підсумку усі погодилися, що реформи адміністративної системи та місцевого самоврядування, що базуватимуться на принципах децентралізації влади, вкрай необхідні, аби реформувати країну за європейським зразком.
У цьому контексті міський голова Олександрії Степан Цапюк відзначив, що новації не завжди радо сприймають, не завжди є розуміння їхніх справжніх цілей, та й процес реформування завжди складний і довготривалий. Проте зміни потрібні. Адже основним завданням децентралізації та адміністративної реформи, за його словами, є надання територіальним громадам додаткових повноважень, а це, у свою чергу, означатиме надання якісних послуг населенню, зокрема, у соціальній сфері, охороні здоров’я та освіті, сприятиме покращенню рівня життя людей.
Згідно проекту перспективного плану планується створити 74 територіальні громади. Проте, це не остаточне рішення. Зваживши всі «за» і «проти» члени регіонального відділення АМУ в цілому схвалили перспективний план формування територій громад області.