Кіровоградське відділення АМУ схвалило план формування територій громад області

18:10, 28 травня 2015
Децентралізація
106 0

Під час спільного засідання Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України, ОДА та обласної ради, за участі експертів Офісу реформ був розглянутий перспективний план формування територій громад області.

Під час обговорення лунали різні думки

Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко відзначив, що сьогодні наша держава перебуває на шляху докорінних змін, одним з ключових напрямків яких є посилення функцій місцевого самоврядування, формування спроможних громад і територій. Головний результат, який очікується від децентралізації – створення спроможних територіальних громад. Органи місцевого самоврядування повинні мати можливість якісно виконувати поставлені перед ними завдання, надавати населенню якісні послуги, а для цього їм необхідні відповідні кошти та повноваження. Зрозуміло, що для того, аби змінити ситуацію на краще, на сьогодні немає іншого шляху як об"єднання громад. При цьому ключовим моментом у процесі об’єднання громад має бути принцип добровільності прийнятя таких рішень, – наголосив очільник області.

Під час обговорення перспективного плану формування територій громад області від учасників засідання лунали різні думки. У підсумку усі погодилися, що реформи адміністративної системи та місцевого самоврядування, що базуватимуться на принципах децентралізації влади, вкрай необхідні, аби реформувати країну за європейським зразком.

Читайте такожДецентралізація має відбуватися попри війну на Донбасі та окупацію Криму - польський експерт

У цьому контексті міський голова Олександрії Степан Цапюк відзначив, що новації не завжди радо сприймають, не завжди є розуміння їхніх справжніх цілей, та й процес реформування завжди складний і довготривалий. Проте зміни потрібні. Адже основним завданням децентралізації та адміністративної реформи, за його словами, є надання територіальним громадам додаткових повноважень, а це, у свою чергу, означатиме надання якісних послуг населенню, зокрема, у соціальній сфері, охороні здоров’я та освіті, сприятиме покращенню рівня життя людей.

Згідно проекту перспективного плану планується створити 74 територіальні громади. Проте, це не остаточне рішення. Зваживши всі «за» і «проти» члени регіонального відділення АМУ в цілому схвалили перспективний план формування територій громад області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter