
Лисиць дедалі частіше помічають поруч із людьми. В Україні можна зустріти різні види цих тварин, але один із них - майже зник.
Провідний науковий співробітник Інституту зоології НАН України, кандидат біологічних наук Віталій Смаголь у коментарі для "Телеграфа" розповів, який вид лисиць майже неможливо зустріти в сучасній Україні. Найчастіше він мешкав у Луганській області.
Смаголь нагадав, що в Україні найчастіше можна зустріти лисиць із рудим або рудуватим кольорами хутра. Проте на початку 20 століття в Україні в деяких регіонах фіксували лисицю зі світлим хутром - корсака.
"У південних регіонах України в ще відносно недавні часи фіксували ще один вид лисички, називався корсак. Але це різні види абсолютно", - пояснив експерт.
Корсак схожий на звичайну лисицю, але менший. Довжина тіла представників цього виду в середньому становить близько 50-60 см. Вони мають великі вуха та довгі кінцівки.
Смаголь зазначив, що 2009 року корсака внесли до Червоної книги. За його словами, зараз цей вид майже не фіксують.
Зоолог поділився, що в мережі можна знайти згадки про цей рідкісний вид лисиць. Наприклад, у березні 2025 року заявляли про фіксацію корсака в Марганецькій громаді Дніпропетровської області. Експерт не виключає, що це міг бути різновид звичайної лисиці білого кольору, а не корсак.
В Україні фіксують нашестя жаб
Раніше на вулицях міста Нікополь на Дніпропетровщині помітили нашестя земляних жаб. Вони пересувалися групами не тільки в зелених зонах, а й на тротуарах.
За словами біологів, нічого надзвичайного в цьому явищі немає. Таке трапляється щороку, переважно після дощів.