Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча / фото «Метінвест»

На Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча, що входить до складу групи компаній «Метінвест», одночасно з капітальним ремонтом доменної печі №5 встановили нове аспіраційне обладнання, завдяки чому істотно покращиться екологічна ситуація в місті.

Як розповіли в компанії, будівництво нових аспіраційних установок ливарного двору і підбункерних приміщень проводилося відповідно до програми технологічної модернізації виробничого обладнання групи «Метінвест». На даний момент роботи по установці систем аспірації знаходяться на завершальному етапі.

Зазначається, що щодоби на об'єкті працювали понад 500 осіб з використанням великої кількості вантажопідйомної та будівельної техніки. Зокрема, фахівці підприємства ТОВ «Метінвест-Промсервіс» на двох ливарних дворах ДП №5 провели ремонт жолобів льоток, кожуха горна, холодильників, замінили чавунну льотку малого двору, встановили новий засипний апарат, відремонтували механообладнання та змонтували новий трубопровід. На повітронагрівачах №18-19 доменної печі повністю поміняли футеровку камер горіння, штуцерів і лазів, а на повітронагрівачі №18 замінили ще й футеровку купола.

При цьому під час роботи над новими аспіраційними установками «Метінвест-Інжиніринг» вже провів первинний технічний огляд обладнання підвищеної небезпеки і на даний момент виконує підготовку до проведення пуско-налагоджувальних робіт. До початку введення обладнання в режим пуско-налагодження експлуатація доменної печі триває з колишньою системою пилоподавлення азотом.

«По завершенню пуско-налагоджувальних робіт залишкова запиленість газів, що відходять від ливарних дворів і підбункерних приміщень доменної печі №5, не перевищить 20 мг/куб.метр», – зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Володимир Колодочка.

Нагадаємо, в 2020 році на меткомбінаті вже провели капітальний ремонт доменної печі №3 з оснащенням її новими аспіраційними установками ливарного двору і підбункерних приміщень. У подальших планах – покрокова реконструкція всього доменного переділу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram