этот материал доступен на русском

У Ніжині у парку порожевіла водойма, фахівці не можуть пояснити причину явища (фото)

17:44, 09 липня 2020
Екологія
439 0
Причина явища невідома / фото: Валентина Пильник

Як передає кореспондент УНІАН, відповідні світлини сьогодні оприлюднила місцева журналістка Валентина Пильник, також фото рожевої води місцеві жителі поширюють у соцмережах.

У Ніжинській міськраді спочатку кореспонденту УНІАН зауважили, що це явище з'являється після спеки не вперше, а потім піддали сумніву те, що фото є цьогорічними.

У свою чергу, Пильник підтвердила УНІАН, що фото вона зробила сьогодні.

«На власні очі сьогодні бачила. І фотографувала, фото сьогоднішні», - уточнила вона, додавши, що у Графському парку є дві водойми і вода в одній з них забарвлена у рожевий колір.

Також місцеві жителі у соцмережах зазначають, що вода має неприємний запах і трапляються випадки загибелі риби.

У Ніжинському міськрайонному відділі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» вказують, що точного пояснення цього явища наразі немає – можливо, є якесь природне джерело сірководню, а можливо, мають місце витоки з колектору.

Місцеві жителі також розказали УНІАН, що свого часу рожевого кольору стала інша міська водойма «Ніжин-озеро», що знаходиться за містом. Тоді у міськраді збиралася спеціальна комісія за участю науковців, екологів, проводили дослідження, брали проби води, однак причину забарвлення води в рожевий колір фахівці точно не пояснили. Вода потім повернулася до свого звичайного кольору. Ніжинці більше схильні вважати, що рожевий колір води має не хімічне, а органічне походження, ймовірно, має місце процес цвітіння водоростей у водоймі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter