Повені на Прикарпатті - еколог назвала справжню причину лиха / if.dsns.gov.ua

Справжніми причинами повеней на Прикарпатті стали кліматичні зміни і велика кількість опадів.

Про це повідомила виконавчий директор міжнародної неурядової  екологічної організації 350.org у країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу Світлана Романко, передає Апостроф.

Читайте такожСильні пилові бурі в Україні пов'язані із знищенням лісосмуг - еколог

Відео дня

«Так, ліси поглинають вологу і справді стримують можливі паводки. Однак поки мова про нетипові явища: місячна норма опадів випала за три дні червня. Ліси, навіть якщо їх не вирубали б, усе одно не змогли б стримати таку кількість води, й паводок був неминучий», – сказала вона.

Вона додала, що спершу велика вода зруйнувала дамби на території Карпатського національного природного парку, де вирубки не проводилися. А проте головною причиною залишаються кліматичні зміни у світі.

«Людство швидко рухається до точки неповернення. Протягом року-двох відбудуться кліматичні зміни, яким раніше треба було років десять, сотні років. Це загострює також політичну, соціальну й економічну ситуації у багатьох країнах світу». – підсумувала експерт.

Як повідомлялось раніше, у чотирьох західних областях - Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій та Тернопільській інтенсивні опади призвели до ускладнення паводкової ситуації. Досі підтоплені понад тисяча обійсть, залишаються зруйнованими 150 кілометрів автодоріг та 83 мости. Рятувальники продовжують відкачувати воду з підвалів та присадибних ділянок.