
У четвер, 13 вересня, в місті Армянськ в анексованому Криму, де нещодавно сталася екологічна катастрофа, ймовірно, стався повторний викид сірчаної кислоти.
Про це в Twitter повідомив блогер "Кримський бандерівець", зазначивши, що НП сталася пізно ввечері.
"У ці хвилини Армянськ та околиці накрило сірчаною кислотою. Люди пишуть, що ніби опинилися в газовій камері. Почалася паніка, оскільки незабаром в цю душогубку окупанти привезуть дітей", - написав блогер.
В эти минуты Армянск и окрестности накрыло серной кислотой. Люди пишут, что как будто оказались в газовой камере. Началась паника, т.к. скоро в эту душегубку оккупанты привезут детей. Готовлю скрины pic.twitter.com/YEZI1h2Gvy
— КРЫМский бандеровец (@CrimeaUA1) 13 сентября 2018 г.
🆘❗️Крым. "Опять газовая камера,как в концлагере третьего рейха!" - Армянск и окрестности накрыла новая волна кислоты. Люди массово обзванивают все горячие линии (сотни сообщений таких - их не скринил). Прочтите, что происходит в эти минуты. Это геноцид, устроенный ОККУПАНТАМИ! pic.twitter.com/qbYxxfN6tc
— КРЫМский бандеровец (@CrimeaUA1) 13 сентября 2018 г.
Новости Крымнаша. Выпуск #1397 за 13.09.2018 «Даже юмор в Крыму все чаще - черный» https://t.co/HhshFmDbLl Репрессии (снова обыски),в Армянске по-прежнему кислотно - новые документы, вата осознала ненависть понаехов к нам и просит убираться в свои мухосрански,землетрясение в Ялте pic.twitter.com/Tqtsn0Gxe3
— КРЫМский бандеровец (@CrimeaUA1) 13 сентября 2018 г.
Як повідомляв УНІАН, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму стався викид отруйних хімікатів із кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».
30 серпня кримські екологи та експерти прийшли до висновку, що джерелом випаровування міг стати вміст кислотовідстійника заводу через спеку і відсутність води з Північно-Кримського каналу.
В Армянську і Яни Капу (Красноперекопську) металеві предмети вкрилися іржею, з дерев опало листя, в повітрі відчувався стійкий запах кислоти. Через забруднення повітря збільшилася кількість звернень жителів до медустанов.
Читайте такожУ МінТОТ розповіли, яка доля чекає на Крим після "хіматаки"
Окупанти вирішили зупинити роботу заводу на два тижні, евакуювати дітей і жінок.
5 вересня речник Міноборони Олександр Мотузяник із посиланням на Головне управління розвідки заявив, що погіршення екологічної ситуації на півночі окупованого Криму сталося внаслідок потрапляння снарядів у відстійники хімічних відходів титанового і содового заводів під час військових навчань збройних сил РФ.
У Каланчацькому та Чаплинському районах області працюють пересувні лабораторії, які аналізують стан навколишнього середовища.
У Скадовську Херсонської області станом на 11 вересня перебували більш як 400 дітей із Каланчацького та Чаплинського районів, евакуйованих через токсичні викиди на заводі «Кримський титан».
Як повідомляв УНІАН, 12 вересня Клімкін наголосив, що Україна ніколи не буде підписувати контракт на поставку води в окупований Російською Федерацією Крим, де вказуватиметься приналежність півострова Росії. Глава МЗС наголосив, що в зв'язку з викидом отруйних речовин на заводі «Кримський титан» Росія намагається маніпулювати ситуацією з непостачанням України води на півострів.
В "Опоблоці" заявили, що міністр закордонних справ Павло Клімкін повинен понести відповідальність за свої слова про постачання води до Криму. Партія вимагає його відставки, а також негайно повернути воду на окупований півострів.
13 вересня Клімкін відповів на заяву "Опоблоку", зазначивши, що Росія як держава-окупант, захопивши Крим, силою відрізала український півострів від прісної води, яка постачається з материкової частини України.