Вчені підрахували шимпанзе і горил та повідомили хорошу і погану новини

00:44, 27 квітня 2018
Порятунок видів
1158 0
Ілюстрація / REUTERS

Біологи з п'яти країн оцінили популяції вимираючих людиноподібних мавп, які мешкають у Західній Африці - черномордого шимпанзе і західної рівнинної горили. Як говоритсяв статті, опублікованій в Science Advances, популяції цих горил і шимпанзе виявилися приблизно на 40 і на 10 відсотків більше, ніж вважалося.

Як передає N+1, погана новина в тому, що більшість тварин мешкають поза межами охоронюваних територій, а чисельність горил скорочується на 2,7 відсотка щорічно. Якщо ця тенденція збережеться, через три покоління популяція зменшиться на 80 відсотків.

Читайте такожОдна з найстаріших горил світу відсвяткувала 61-й день народження (фоторепортаж)

Близько 77 відсотків горил і 81 відсоток шимпанзе живуть поза межами природоохоронних зон. Основними чинниками, що загрожують чисельності шимпанзе і горил дослідники називають вирубку лісів, браконьєрство (місцеві жителі їдять мавп) та епідемії лихоманки Ебола.

В якості захисних заходів автори пропонують політику «живи сам і давай жити іншим»: планувати землекористування на національному та регіональному рівні і вибирати місця подалі від заповідників і ще незайманих лісів, де живуть мавпи. Як приклад дослідники наводять Габон, де місця під плантації олійних пальм і гевеї відводять біля доріг.

У минулому році приматологи опублікували огляд, в якому оцінювалися перспективи приматів на виживання. Вони виявилися вельми сумними: близько 60 відсотків видів можуть зникнути в найближчі десятиліття, а 75 відсоткам загрожує серйозне зниження чисельності.

Як повідомляв УНІАН, у США четверо бабуїнів змовилися, щоб втекти від вчених.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter