В Австралії знайшли найстарішого в світі павука, він помер у 43

22:13, 27 квітня 2018
Порятунок видів
1337 0
Павук прожив 43 року / фото curtin.edu.au

Про це повідомляється в журналі Pacific Conservation Biology, передає N+1.

Вік тварини склав 43 роки - це на 15 років більше, ніж у попереднього рекордсмена.

Читайте також"Народження" сотні смертельно небезпечних павуків показали на відео

Тривалість життя павуків в першу чергу залежить від виду. В основному, членистоногі живуть близько року, однак серед них трапляються винятки. Так, середня тривалість життя самок чилійського рожевого птахоїда (Grammostola rosea) доходить до 15-20 років, а самки мексиканського красноколінного птахоїда (Brachypelma Smithi) доживають до 25 років.

Тепер дослідники під керівництвом Ліанди Деніс Мейсон (Leanda Denise Mason) з Університету Картіна в Західній Австралії повідомили про 43-річну самку павука Giaus Villosus, яка померла зовсім недавно.

Спостереження за нею, а також іншими представниками цього виду були розпочаті іншим дослідником, Барбарою Йорк Мейн (Barbara York Main) в 1971 році. Протягом 42 років вона спостерігала за співтовариством павуків в австралійському регіоні Уітбелт.

«Завдяки детальним записів Барбари, нам вдалося визначити, що велика тривалість життя павуків [цього виду] обумовлена еволюційними рисами, в тому числі тим, що вони живуть в диких чагарниках, а також ведуть осілий спосіб життя і відрізняються повільним метаболізмом», - коментує Мейсон.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter