Рада хоче заборонити селекційний відстріл тварин у природних заповідниках

12:15, 04 жовтня 2016
Порятунок видів
257 0

Верховна Рада Україна ухвалила в першому читанні проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення охорони екомережі)» (реєстраційний номер 1769).

фото УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, за таке рішення проголосувало 247 із 357 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Змінами, що вносяться до закону України «Про мисливське господарство та полювання», передбачається заборона селекційного відстрілу тварин в природних заповідниках.

Також законопроектом до складових структурних елементів екомережі включено луки.

Читайте такожКитайський заповідник представив публіці відразу 23 маленькі панди (відео)

Згідно з документом, спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється на підставі дозволів, що видаються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Законопроект передбачає, що підготовка і подання клопотань про створення чи оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду можуть здійснюватися обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, науковими установами, природоохоронними громадськими об'єднаннями або іншими заінтересованими підприємствами, установами, організаціями та громадянами. Клопотання подаються до державних органів, уповноважених проводити їх попередній розгляд.

Законопроектом в преамбулі закону України «Про природно-заповідний фонд України» слова «органами центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища на місцях» у всіх відмінках замінюються словами «обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації» у відповідних відмінках.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter