За словами експерта, ринкова кінцева ціна для побутового споживача могла б бути в районі 12-13 тис. грн за тисячу кубометрів/ фото УНІАН

Якби річні тарифи з фіксованою ціною не були введені, у травні вартість газу для побутових споживачів досягла б 13 грн за кубометр.

Про це заявив голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан під час вебінару «Річна ціна газу: чи виграє споживач?»

«Ринкова кінцева ціна для побутового споживача зараз була б у районі 12-13 тис. грн (за тисячу кубометрів - УНІАН), виходячи з сьогоднішніх ринкових реалій. Така Динаміка цін говорить на користь запровадження річного тарифу. Тому що вже за травнем і червнем однозначно споживачі заплатять менше, ніж могли б заплатити, якби ціна не була зафіксована», – сказав він.

Відео дня

Глава Асоціації назвав нинішню ситуацію зі зростанням цін на газ в Європі «аномальною».

«Ціна не просто тримається на високому рівні - вона продовжує зростати. У Європі з 15 лютого ціни на газ рухаються чітко вгору, без будь-якої корекції. За цей час хаби зросли на 60%. Тільки з 1 квітня ціна підросла на 30%», – зазначив він.

Артем Компан додав, що постачальники, які працюють під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», запропонували побутовим споживачам, крім базового, альтернативний тариф – «Твій газ Рівномірний платіж».

«Для споживача було б дуже вигідно крім річного продукту отримати ще й тариф, коли йде рівномірне навантаження на платіжку. Тобто споживач знає свій профіль споживання. Є річна стабільна ціна, за якою він стабільно купує, і він рівномірно оплачує однаковими платежами свій річний обсяг», – пояснив Компан. 

За його словами, тариф «Твій газ Рівномірний платіж» дозволить споживачеві вирівняти платежі за газ упродовж року – і взимку, і влітку платіж буде однаковим. Це дозволить зняти навантаження на сімейний бюджет в опалювальний період і краще планувати свої витрати.