Чи битиме РФ по газові інфраструктурі України  / фото "Укратрансгазу"

Українські газорозподільчі мережі не будуть головною ціллю для ворога, бо вони не дадуть потрібного ефекту, вважає директор спеціальних проектів Науково-технічного центру "Псіхея" Геннадій Рябцев. Про це він сказав в ефірі Київ24, коментуючи загрози після вже нанесених окупантами навесні цього року ударів по Вінницькій та Харківській областях, внаслідок яких було пошкоджено газорозподільчі  мережі.

"Номер один ціллю не стануть, тому що значно важче влучити у відповідні об’єкти. Крім того, це не матиме того ефекту, на який може розраховувати Росія та її збройні сили. Так, можливі атаки, зокрема на об’єкти газової інфраструктури, але навряд чи йдеться про те, що це буде ціллю №1", – сказав Рябцев.

Щодо можливості завдати ураження газосховищам він зауважив, що оскільки вони розміщені глибоко під землею, то навряд чи росіяни спричинять нам проблеми.

Відео дня

"Власне кажучи, попри всі удари, всі контракти, які були в "Укртрансгазу" та в оператора газотранспортної системи України, всі номінації виконувалися впродовж навіть 2022 року. Тому жодних ускладнень з цим я не прогнозую. Хоча, звісно, не можна виключати можливості ударів по наземній інфраструктурі. Такі удари вже були. Але і оператор газотранспортної системи України, і "Укратрансгаз", як оператор українських газових сховищ – вони, по-перше, зробили все для того, щоб зменшити ймовірність влучання в об’єкти, зменшити сукупні негативні наслідки влучення у такі об’єкти. Ну і по-друге, сили оборони України зараз посилюють щільність ППО, що також зменшує ймовірність ураження, в тому числі об’єктів газової інфраструктури", – прокоментував експерт.

За його словами, вартість відновлення ураження газових об’єктів в порівнянні з витратами на відновлення систем електропостачання – "це несумірні кошти".

"Звісно, що ураження, нанесені по енергетичній інфраструктурі, збитки від них оцінюються урядом в 1 мрлд доларів, і це набагато – на декілька порядків більше, а ніж вся шкода, яка була заподіяна українській газотранспортній системі", – зауважив Рябцев.

Удари РФ по газовій інфраструктурі

11 квітня у НАК "Нафтогаз" повідомили, що два підземних газових сховища України потрапили під удар під час масованої повітряної атаки росіян. У березні внаслідок ракетних обстрілів РФ також постраждали об'єкти "Нафтогазу" на заході України.

У травні президент України Володимир Зеленський зазначав, що у Росії одна з цілей – газова інфраструктура на заході України.  Успіх Росії там поставить під удар енергетичну безпеку Європи, підкреслив президент.

Вас також можуть зацікавити новини: