За словами Шмигаля, навесні-влітку ціна на газ буде знижуватися / фото УНІАН Володимир Гонтар

Уряд України має намір зобов'язати всіх постачальників газу пропонувати населенню річні контракти на постачання газу з фіксованою ціною, що дозволить споживачам обирати собі більш вигідну пропозицію.

Про це заявив в ефірі «Сніданок з 1+1» прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте такожКабмін провів конструктивну зустріч з МВФ з питання ціни на газ - Шмигаль

"У більшості країн Європи також ринкове регулювання. Тобто ціни регулюються ринком, біржею, але там є річний продукт, тобто ціна фіксується на рік. Ми також хочемо зробити основним продуктом не місячний, коли ціна коливається, і люди не можуть порахувати свою платіжку, а зафіксуємо ціну на рік - це річний, а люди зможуть обирати: на рік або на місяць", - сказав Шмигаль.

Також він висловив упевненість в тому, що навесні-влітку ціна на газ буде знижуватися.

"Це біржа, важко прогнозувати. Моя оцінка, що ціна навесні та влітку піде вниз. Це традиційна оцінка, яка роками сформувалася на біржах світу", - зазначив він.

Що цьому передувало

  • З 1 січня в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу.
  • Газопостачальні компанії пропонують населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 гривні за кубометр, при цьому мінімальна ціна вище грудневої ціни на 11%, а максимальна - на 20,5%.
  • Крім того, з 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.
  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з січня 2021 року підвищила тарифи на послуги 43 газорозподільних компаній в середньому в 1,6 раза.
  • З початку січня в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.
  • Президент України Володимир Зеленський, реагуючи на масові протести населення в різних регіонах країни, доручив уряду терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення.
  • 13 січня 2021 року Кабінет міністрів заявив про те, що пропонуватиме встановити для побутових споживачів фіксовану ціну на газ у розмірі 6,99 гривні за кубометр. 
  • За словами прем'єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей більш ніж на 30%. На це негативно відреагував Міжнародний валютний фонд.
  • 13 січня 2021 року в НКРЕКП заявили про те, що буде проведена ретельна перевірка всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу.
  • 14 січня 2021 року "Нафтогаз" відповів на пропозицію Кабміну ввести фіксовану ціну на газ для населення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram