Фото прес-служби КП «Київтеплоенерго»

Днями відбулося розкриття результатів тендеру, і, як і передбачали експерти, переможцем виявилася словацька фірма KTS Engineering s.r.o., яка є дистриб’ютором газових двигунів Jenbacher від австрійської компанії INNIO.

Як пише Lenta.ua, учасник мав переваги перед іншими, оскільки строк для подання тендерних пропозицій має складати не менше, ніж сім днів з дня оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель, але три дні припали на святкові дні. 

Зазначається. що комунальне підприємство виконавчого органу Київради (КМДА) "Київтеплоенерго" вже бадьоро відрапортувало в ЗМІ про закупівлю 15 когенераційних установок загальною потужністю понад 60 МВт. Постачальника знайдено через електронну систему Прозорро. Вартість міні-ТЕЦ - понад мільярд гривень.

Відео дня

"Компанія KTS Engineering s.r.o. запропонувала найменшу ціну в 1,125 млрд грн за очікуваної вартості закупівлі 1,262 млрд грн. Економія? Але ж кінцевий термін постачання обладнання - 31 грудня 2025 року. Тобто генераторів слід чекати півтора року! Фактично запрацюють вони в кращому разі вже навесні 2026-го. А який буде курс гривні протягом 2025 року? Яка буде інфляція? Який буде попит на когенераційні установки в умовах постійних ракетних атак на українську енергетику? Чи не виросте в рази за цей час ціна з 1,125 мільярда? І таке зростання ціни, певна річ, не буде відображене в системі Прозорро", - говориться у публікації.

Згідно з оцінкою експертів, "завдання на тендер було сформовано некоректно і спрямовано на користь одного учасника. За потужністю не менш 3333 кВт і 4500 кВт підходять двигуни МWМ та Jenbacher, але з урахуванням указаного ККД підходять лише двигуни Jenbacher J620 – 3360 кВт (45,6%) та J624 – 4507 кВт (46,9%)".

"Більш за все приголомшив той факт, що, згідно з даними статистичного управління Словаччини, в компанії працює 1 (!!!) людина! Єдиним працівником словацької фірми-дистриб’ютора "KTS Engineerings.r.o.", створеної у 2015 році з капіталом 5 тис євро є її директор Дарина Вайнагій із Братислави, а власником Павло Савенко з України. Тобто 1 мільярд 125 мільйонів гривень та доля енергобезпеки Києва віддаються фірмі без працівників", - додає видання.

Всі ці факти вказують на те, що в цьому випадку можуть бути наявні ознаки корупційної змови з метою виведення коштів з бюджету міста Києва та взагалі з України, резюмували журналісти.