Естонія закликає посилити санкції проти Росії / фото ua.depositphotos.com

Щоб позбавити Росію можливості воювати проти України, необхідно знизити стелю цін на російську нафту.

Таку заяву зробила прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, повідомляється на сайті уряду Естонії.

Як йдеться в заяві, союзники України мають продовжувати знижувати стелю цін на нафту. Прем'єр Естонії також закликала світ посилити санкційний тиск на Росію та активізувати військову підтримку України.

Відео дня

"Я ще раз повторюю свій заклик до союзників і партнерів: придивіться до своїх запасів і резервів і надішліть Україні зброю. Це шлях до миру", - підкреслила прем'єр Естонії.

Каллас також зазначила, що слід шукати шляхи використання заморожених російських активів для підтримки України, а також покарання злочинців.

"Необхідно досягти прогресу у створенні спеціального суду для злочину агресії проти України", - зазначила глава уряду Естонії.

Війна в Україні та ситуація з нафтою:

3 грудня 2022 року Рада Європейського Союзу ухвалив рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується з Росії, на рівні 60 доларів США за барель.

5 грудня 2022 року нафтові санкції ЄС проти Росії набули чинності.

Стеля цін означає, що з 5 грудня 27 країн Євросоюзу, Великобританія, США, Канада, Японія і Австралія будуть надавати послуги, пов'язані з російською танкерною нафтою, тільки в тому випадку, якщо її закупили за встановленою граничною ціною або нижче. З 5 лютого 2023 року буде також заборонена закупівля російських нафтопродуктів.

6 грудня 2022 року віце-прем'єр РФ Олександр Новак заявив про те, що країна-агресор планує створити і запустити механізм, який заборонить російським компаніям торгувати нафтою з країнами в рамках цінової стелі.

9 грудня 2022 року стало відомо про те, що Росія розглядає можливість скорочення видобутку нафти в якості одного із заходів у відповідь на рішення західних країн про введення стелі цін на нафту.

26 грудня 2022 року країна-агресор заявила про плани зменшити вплив ембарго шляхом збільшення експорту сирої нафти.

Вас також можуть зацікавити новини: